Enerji-Sen: Atılan işçiler geri alınsın

Enerji-Sen, İSKİ Esenyurt Şube Müdürlüğü’ne bağlı taşeron şirkette çalışan Genel İşçi Sağlığı ve Güvenliği Sekreteri Tarık Yüce ve taşeron işçilerin işten atılmasını İBB önünde yaptığı açıklamayla protesto etti.

DİSK/Enerji-Sen, Genel İşçi Sağlığı ve Güvenliği Sekreteri Tarık Yüce’nin işten atılmasını protesto etti.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi önünde yapılan eylemde, “AKP iktidarında 17 bin işçi öldü demek suç değildir, atılan işçiler geri alınsın” yazılı pankart açıldı.

Eyleme, Nakliyat-İş Genel Başkanı Ali Rıza Küçükosmanoğlu, Genel-İş ve Basın-İş, Halkevleri ve Taş-İş Der, Çapa Hastanesi’nde işten atılan taşeron işçisi Cemal Bilgin’in de katıldı.

Açıklamayı, işten çıkarılan Enerji-Sen Genel İşçi Sağlığı ve Güvenliği Sekreteri Tarık Yüce okudu. İSKİ Esenyurt Şube Müdürlüğü’nde taşeron şirkete bağlı olarak çalıştığını belirten Yüce, KHK nedeniyle 7 Eylül’de işten çıkarıldığını söyledi.

Sosyal paylaşım hesaplarında iş cinayetleri, işçi sağlığı ve iş güvenliğine ilişkin yaptığı paylaşımlar nedeniyle işten çıkarıldığını belirten Yüce, ancak cemaat soruşturması nedeniyle işten atıldığı yönünde açıklama yapıldığını söyledi.

Yüce, “Sendikal çizgimiz, demokrasi anlayışımız gereği bizler en başından itibaren cemaat gericiliğine karşı dururken ‘ne istediniz de vermedik’ diyerek işbirliği yaptıklarını itiraf edenler, ‘kandırıldık’ diyerek suçunu itiraf edenler bütün bunların hesabını vereceklerine bizleri FETÖ’cü ilan ediyorlar” dedi.

“İSKİ ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi bizler için ancak bir hakaret sayılabilecek FETÖ/Cemaat suçlamasından vazgeçmelidir” diyen Yüce, derhal işe iade edilmelerini talep etti.

Eylem, “Atılan işçiler geri alınsın”, “Tarık Yüce yalnız değildir”, “Tarık Yüce geri alınsın” sloganlarının atılmasının ardından sona erdi. (ETHA)
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir