Açlık Grevi Direnişçileri’nden Öcalan açıklaması

Açlık Grevi Direnişçileri, “Öcalan’ın bayramda ailesiyle görüşmesine izin verileceği” yönündeki haberlere ilişkin açıklama yaptı. Direnişçiler adına konuşan Nadir Yıldırım, bu tür haberlere itibar edilmemesi gerektiğinin altını çizdi ve ekledi: “Bizler için eylem kararlığı ilk günkü gibi nettir.”

Diyarbakır Süresiz Dönüşümsüz Açlık Grevi Direnişçileri, açlık grevinin 6. gününde PKK Lideri Abdullah Öcalan’ın bayramda ailesi ile görüşeceğine dair haberlere ilişkin açıklama yaptı. Direnişçiler adına HDP Örgütlenmeden Sorumlu Eş Genel Başkan Yardımcısı ve Van Milletvekili Nadir Yıldırım konuştu.

“Bugün yapılan haberler sonucu gelen yoğun sorular üzerine açıklama yapma gereği duyduk” diyen Yıldırım, şunları söyledi: “Bugün öğlen saatleriyle itibaren basına düşen açıklama üzerine bizler de bir cevap verme gereği duyduk. Yapılan açıklamaları basından öğrendik ve bizlere ulaşan herhangi bilgi yoktur. Bizler için eylem kararlığı ilk günkü gibi nettir. Değişen bir durum yoktur. Yapılan açıklamaların bizler açısından geçerliliği yoktur. Talebimiz tektir ve Sayın Öcalan’ın aile fertlerinden biri, avukatlarından biri ya da bağımsız bir heyet gidip görüştükten sonra durumu bize aktarana kadar bu eylem sonuna kadar devam edecektir.

‘Halkımız itibar etmesin’

Halkın bu haberlere itibar etmemesi gerektiğini ifade eden Yıldırım, “5 Eylül’den beri duyduğumuz öfke ve kararlılık hala devam ediyor. Halkımızın 6 gündür kesintisiz bir şekilde etrafımızda halkalar biçimde kenetlenmesine teşekkürlerimizi sunuyoruz. Basından aldığımız bir diğer haber ise Fransız polisinin direnişte olan açlık grevi direnişçilerini zorla dağıtmak istiyor. Fransa hükümetinin bu anti demokratik tutumunu kınıyoruz” dedi.

Açıklama, “Bê Serok jiyan nabe” ve “Bijî Serok Apo” sloganları ve zılgıtlarla sona erdi. (DİHA)

 
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir