AKP’li Turan: ‘Cadı avı’ başladı denildi diye avı mı bırakacağız?

AKP Grup Başkanvekili Bülent Turan, darbe girişiminin ardından başlayan gözaltı ve tasfiye dalgasındaki adaletsizliklere dikkat çeken CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na “Cadı avı başladı diye avı mı bırakacağız?” diye seslendi.

CHP Parti Meclisi toplantısında dün konuşan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, OHAL’in ardından memurları, gazetecileri, akademisyenleri ve öğretmenleri etkileyen tasfiyelerin ‘cadı avı’na dönüştüğünü belirtmiş, Türkiye’nin ‘çadır devleti’ gibi yönetildiğini iddia ederek “Bu cadı avı daha nereye kadar gidecek?” diye sormuştu.

‘Cadı avı’ var diye adım mı atmayalım?

Meclis’te bir grup gazeteciyle bir araya gelen AKP’li Turan Kılıçdaroğlu’nun sözlerine cevap verdi.

‘Cadı avı başlatıldı’ söyleminin ‘FETÖ’ye destek’ anlamına geldiğini savunan AKP’li Turan, bu süreçte herkesin devletin yanında olması gerektiğini de söyledi.

AKP’li Turan, Kılıçdaroğlu’nu ’15 Temmuz’daki duruşu’na davet ederek, şunları söyledi: “Cadı avı başladı diye avı mı bırakacağız? Adım atmayacak mıyız? Elbette atacağız, hata olursa revize ederiz. Şu anda devletin yanında olmak durumundayız. Eğer örgüt sizin söylemlerinizden destek buluyorsa, yanlış yerde duruyorsunuz demektir. Bu söylemin FETÖ’cülere psikolojik destek sağlayacağını düşünüyorum.”

Turan, hayli ‘zekice’ bir kelime oyunu da yaptı: “Selahattin Gülen ve Fetullah Demirtaş… Bunların yok birbirlerinden farkı yok.” (Diken)

 
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir