Bayrama direnişle giriyorlar

CHP’li Avcılar ve Bakırköy belediyesi işçileri ve Tedi işçileri, sendikaya üye oldukları gerekçesiyle işten atıldı. Aylardır direnişte olan işçiler, bayramı da direnişte geçirecek. İşçiler, herkesi bu direnişe ses vermeye çağırdı

CHP’li Avcılar Belediyesi’nin Belediye-İş’e üye oldukları gerekçesiyle işten çıkardığı 330 temizlik işçisi 130 gündür direniyor. Belediyenin, “Kısa sürede sizi işe geri aldıracağız” söylemine kanmayan işçiler, kararlılıkla direnişi sürdürüyor. Yine CHP’li Bakırköy Belediyesi tarafından DİSK’e bağlı Genel-İş’e üye oldukları için işine son verdiği konfeksiyon işçileri de 94 gündür direnişte. DİSK’e bağlı Limter-İş’e üye oldukları gerekçesiyle işten çıkartılan Tedi Depo işçileri de 38 gündür kararlılıkla direniyor. Güvenceli, sendikalı çalışmak için aylardır direnen işçiler, başta İstanbul olmak üzere tüm halkları bu onurlu direnişe desteğe çağırıyor.

Borcu borçla kapatıyoruz

bakirkoy-bld-direnis-isciler

Bakırköy Belediyesi’nde çalışırken hiçbir gerekçe gösterilmeden işten çıkarılan Hakan Kurudere, 3 kişi kalmalarına rağmen kararlılıkla direnişi sürdürüyor.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na da bir dosya ile başvurduklarını anlatan Kurudere, “Bizi partiyi zedelemekle suçluyorlar ama biz çocuklarımız için burada direniyor ve işimizi istiyoruz” diye konuştu. Şu an tek gelirlerinin işsizlik ödeneği olduğunu söyleyen Kurudere, “Bu ücret çocukları olan bir aileye yetmiyor, önümüz bayram kimileri bayram hesapları yaparken, biz borcu borçla kapatma hesapları yapıyoruz” dedi.

Çocuğuyla direnişte

avcilar-bld-direnis-isciler

Avcılar Belediyesi direnişçi işçilerinden Fethi Çimenli de 4 çocuğu ile direnişte. Çimenli, “Ev çocuklar için tehlikeli biz de mecburen çocuklarımız ile birlikte direnişe geliyoruz. Biz ne yapıyorsak onlar da bütün gün buradalar” diye konuştu. Sosyal demokrat bir parti olduğunu söyleyen CHP’li Belediye’nin önünde direnişte olduklarını ifade eden Onur Becermen de, “CHP milletvekili ve meclis üyeleri bize iki gün içinde buradaki sorunu çözeceklerine dair söz verdiler ama artık bu sözlere inanmıyoruz” dedi.

tedi-basin aciklama-8

Tedi patronunun kendilerini sorgusuz sualsiz işten çıkardığını söyleyen Tedi işçisi Erkan Çetin, tek suçlarının sendikaya üye olmak olduğunu vurguladı.

“Okulların açılmak üzere bayram geldi. Biz hiçbir şey yapamıyoruz” diyen Çetin, herkesi bu direnişin yanında yer alıp, Tedi’yi boykota çağırdı. Ekonomik olarak zorlandıklarını söyleyen Rahman Candemir, “Taleplerimiz sonuca bağlanmalı. Bu bayramın da bayram gibi geçmesi için taleplerimizin yerine getirilmesi gerekiyor” şeklinde konuştu.
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir