Öcalan’ın mesajı, bugün Diyarbakır’daki açlık grevinde açıklanacak

PKK Lideri Abdullah Öcalan ile görüşmek üzere dün İmralı Adası’na giden kardeşi Mehmet Öcalan ile Asrın Hukuk Bürosu avukatları bugün İstanbul’dan Diyarbakır’a hareket etti. Kentte açlık grevine giren direnişçilerle yapılacak görüşmenin ardından Öcalan ile yapılan görüşmenin ayrıntılarının açıklanması bekleniyor.

İmralı Adası’nda tutulan PKK lideri Abdullah Öcalan ile görüşmek üzere dün Adalet Bakanlığı tarafından verilen izin ile adaya giden kardeşi Mehmet Öcalan, akşam saatlerinde adadan döndü. Görüşmenin ayrıntılarına ilişkin açıklama yapması beklenen Mehmet Öcalan, herhangi bir açıklama yapmadan Gemlik Jandarma Komutanlığı’ndan ayrıldı.

Gemlik’ten İstanbul’a dönen Mehmet Öcalan, gece saatlerinde vardığı kentte Öcalan’ın avukatlığını üstlenen Asrın Hukuk Bürosu avukatları ile bir araya gelerek PKK lideri ile yaptıkları görüşmenin detaylarını paylaştı.

Yapılan bu görüşmenin ardından Mehmet Öcalan ile Asrın Hukuk Bürosu avukatlarından Mazlum Dinç, bu sabah uçakla Amed’e (Diyarbakır) hareket etti.

Burada aralarında DBP Eş Genel Başkanı Sabahat Tuncel ve DTK Eşbaşkanı Leyla Güven ile HDP milletvekilleri ve belediye başkanlarının da bulunduğu açlık grevi direnişçileriyle eylemin sürdüğü DBP İl Örgütü binasında bir araya geleceği öğrenilen Mehmet Öcalan ve Av. Mazlum Dinç’in görüşmenin ayrıntılarını direnişçilere aktaracağı öğrenildi.

Bu buluşmanın ardından ise PKK lideri Öcalan’ın mesajlarının kamuoyuna paylaşılması bekleniyor. (DİHA)
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir