Altınörs avukatlarıyla görüştü

Tokat’ta 6 gündür gözaltında olan HDP Eş Genel Başkan Yardımcısı Alp Altınörs, avukatlarıyla görüştü. Açlık grevinde su ve şeker alabildiğini ileten Altınörs, kendisiyle dayanışma içinde olan herkese teşekkürlerini iletti.

Tokat Emniyet Müdürlüğü’nde 6 gündür gözaltında olan HDP Eş Genel Başkan Yardımcısı Alp Altınörs avukatlarıyla görüştü. Ezilenlerin Hukuk Bürosu avukatlarından Can Tombul’la görüşen Altınörs, kendisiyle dayanışma içinde olan herkese teşekkürlerini iletti.

Av. Tombul’un ETHA’ya verdiği bilgiye göre Altınörs, 6 gündür açlık grevinde. Kendisine su ve şeker verildiğini ileten Altınörs, sağlık durumunun iyi olduğunu iletti. Ankara’da voleybol sahasında fiziki işkence gören Altınörs, herhangi bir açıklama yapılmadan 6 gündür gözaltında tutulmasını da başlı başına işkence olarak değerlendirdi.

HDP Eş Genel Başkan Yardımcısı Altınörs’ün savcılığa ne zaman çıkacağının belirsizliğini koruduğunu söyleyen Tombul, dosya üzerindeki gizlilik kararının kaldırıldığını açıkladı.

16 KİŞİ GÖZALTINDA

Tokat Cumhuriyet Savcılığı’na giderek dosya hakkında bilgi alacaklarını söyleyen Tombul, dosya kapsamında 16 kişinin gözaltında olduğu bilgisini iletti. Gözaltında olan diğer kişilerin avukat haklarını kullanamadıklarını söyleyen Tombul, “Gözaltındakiler avukat ismi vermediği gerekçesiyle, avukat görüşü yapamıyorlar. Görüşme isteğimiz ise, isim verilmediği gerekçesiyle engellendi” diye konuştu. (ETHA)
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir