Cerattepe davası öncesi Rize’de provokatif bildiriyle Cengiz’e kalkan oldular

19 Eylül’de Türkiye’nin en büyük çevre davası olan Cerattepe davası 19 Eylül’de Rize İdare Mahkemesi’nde görülecek. Bu dava öncesi “Vatansever Rizeli Gençler” imzasıyla “Bayrağa karşı olanın hakkı kötektir” denilerek tehdit bildirisi yayımlandı. Yaşam savunucularına saldırma çağrısı yapılan bildiri ile “milletin a… koyan” Cengiz Holdinge kalkan olan “Vatansever Rizeli Gençler”in müteşekkir oldukları da anlaşıldı. 

Artvin’in Kafkasör Yaylası Cerattepe Mevkii’nde madencilik faaliyetleri için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın, ‘Çevresel Etki Değerlendirme (ÇED) Olumlu’ raporunun yürütmesinin durdurulması ve iptali istemiyle açılan Türkiye’nin en büyük çevre davasında karar duruşması 19 Eylül tarihinde Rize İdare Mahkemesi’nde görülecek.

Bu davaya ilişkin dava öncesinde ise Rize’de, “Vatansever Rizeli Gençler” imzasıyla “Bayrağa karşı olanın hakkı kötektir” denilerek bir bildiri yayımlandı.

Yayımlanan bildiride, “dış mihraklar tarafından halkın galeyanı sağlanarak ikinci bir Gezi Parkı ortamı oluşturulmak peşinde” ifadeleri yer aldı. Davayı izlemek için Rize’de olacak halka karşı, sözde çıkarılacak taşkınlık ve saldırılara önlem amacıyla “yardımcı envanterlerle” çağrıda bulunulurken “yardımcı envanterler”in ne olduğu merak konusu oldu.

Tehdit bildirisinde “Bizler duyarlı vatanperver (ve de müteşekkir!) Rizeli gençler olarak duruşmanın yapılacağı 19 Eylül Pazartesi günü saat 08:00’dan itibaren Rize Adliyesi önünde yerimizi alacağız. Hiçbir protesto veya taşkınlığa izin vermeyeceğiz. Kimse şunu unutmasın burası ülkenin yıkılmaz kalesi Rize’dir, bayrağa karşı olanın hakkı kötektir.

Not: Çıkarabilecekleri taşkınlıklara ve saldırılara karşı gerekli önlem niteliğinde yardımcı envanterlerimizle geleceğiz. :)” ifadelerine yer verildi. (Kaynak: ETHA)

rizeli-vatanseverler-provokatif-bildiri

 
One thought on “Cerattepe davası öncesi Rize’de provokatif bildiriyle Cengiz’e kalkan oldular

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir