İçişleri Bakanlığı, Kürt illerinin 22 valisini Ankara’ya çağırdı

İçişleri Bakanlığı’nın çağrısıyla Kürt illerindeki 22 vali, güvenlik toplantısına katılmak için Ankara’ya gitti.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu başkanlığında bugün yapılacak güvenlik toplantısına, Bmlgedeki 22 ilin valisi de çağrıldı. Adıyaman, Ağrı, Ardahan, Batman, Bitlis, Bingöl, Diyarbakır, Elazığ, Antep, Hakkari, Iğdır, Kars, Maraş, Kilis, Malatya, Mardin, Muş, Siirt, Urfa, Şırnak, tunceli ve Van valisinin Ankara’ya gittiği öğrenildi. Toplantıda, bölgede yapılan operasyonların değerlendirileceği belirtildi.

Toplantı, Gölbaşı Vilayetler Evi’nde saat 10.00’da basına kapalı gerçekleştirilecek.

Toplantıda, Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Yaşar Güler, Emniyet Genel Müdürü Selami Altınok, Kamu Düzeni ve Güvenliği Müsteşarı Muhammed Dervişoğlu ve ilgili güvenlik bürokrasisi yetkilileri de katılacak.

‘Ya herro ya merro’

Ankara’da 8 Eylül’de yapılan Valiler Toplantısı’nda konuşan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, kayyım atanmalarının yapılacağını şu tehditli sözlerle ifade etmişti: “Yerel yönetimler üzerinden terör örgütüne yardım eden bir anlayış söz konusu. Devletimiz bunu tespit etmiştir. Bizim görevimiz milletin verdiği emaneti yerine getirmektir. Gereğini yerine getireceğiz. Neymiş müsaade etmeyeceklermiş. Ya herro ya Merro! Öyle bir şey söz konusu değil. Devletin gücünü anlamayanlara, 6-7 Ekim olaylarında fırsat bulduğunu zannedenlere gerekli cevabı verdik ve vermeye devam edeceğiz.” (DİHA)
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir