Şemdinli’de şiddetli çatışma: Çok sayıda ambulans sevk edildi

Yasağın sürdüğü Şemdinli’nin Dêman köyü kırsalında çatışmanın şiddetlendiği bildirilirken, aynı bölgede bulunan karakola çok sayıda ambulansın sevk edildiği belirtildi.

Hakkari’nin Şemdinli ilçesine bağlı Tûyê, Dêman, Tîsê ve Meleviya köylerinde 15 Eylül tarihinde ilan edilen sokağa çıkma yasağıyla birlikte başlayan çatışmalar devam ediyor. Özellikle kırsal alanlarda yaşanan çatışmaların Dêman köyü yakınlarında şiddetlendiği öğrenilirken, helikopterlerle bombardımana tutulan bölgeye askeri üs bölgelerinden ise aralıksız bir şekilde top atışı yapılıyor.

Edinilen bilgilere göre, çatışmanın yaşandığı bölgeye yakın bir noktada bulunan Dûrak Karakolu’na akşam saatlerinde çok sayıda ambulans hareket etti. En az 1 askerin yaşamını yitirdiği, 4 askerin de yaralandığı belirtilen çatışmalara ilişkin ise, henüz bir açıklama yapılmadı.

Yüksekova’da askeri operasyon

Öte yandan Yüksekova ilçesine bağlı Qadyan, Kerpêl ve Dêlezê köyleri ile bağlı Kalemli, Mamak, Bakırlı mahalleleri ve Binqesrê mezrasında bugün ilan edilen yasak ile birlikte bölgede askeri operasyonun başlatıldığı öğrenildi. Giriş ve çıkışların yasaklı olduğu bölge kırsalında başlayan operasyona çok sayıda askerin yanı sıra bazı köy korucularının da katıldığı belirtilirken, Yüksekova’dan bölgeye doğru helikopter hareketliliği yaşanıyor. (DİHA)

 
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir