Öğretmen eşi açığa alınan anaokulu müdürü intihar etti

Öğretmen eşi F.D.’nin, Gülen Cemaati soruşturması kapsamında açığa alındığı belirtilen Kayseri’deki merkez Kocasinan Barbaros Anaokulu Müdürü 42 yaşındaki A. D., yeni eğitim-öğretim yılının ilk gününde görev yaptığı okulda intihar etti.

Kayseri’deki merkez Kocasinan Barbaros Anaokulu Müdürü A. D. (42), eğitim-öğretim yılının ilk gününde intihar ederek, yaşamına son verdi. Bugün saat 06.30 sıralarında görev yaptığı okula gelen Okul Müdürü A. D. , iddiaya göre müdür yardımcısı odasında tavana bağladığı iple kendini asarak yaşamına son verdi. A.D.’nin cansız bedenini odaya temizlik yapmak için giren görevli buldu.

İhbar üzerine sevk edilen Argıncık Polis Merkezi Olay Yeri İnceleme Ekipleri ve cinayet masası dedektifleri, yaptıkları araştırmada anaokulu müdürünün intihardan önce kaleme aldığı “Ölüm kapıdadır. Ölümün ne zaman geleceği belli değildir” yazılı notunu buldu.

Müdürün cenazesi otopsi için Kayseri Eğitim ve Araştırma Hastanesi morguna kaldırıldı.

Okula çocuklarını getiren veliler ise, “Okulumuz bugün kapalı” denilerek geri gönderildi. Kocasinan ilçe Milli Eğitim Müdürü Ercan Duran başkanlığında bir heyet de okulda idari yönden inceleme yaptı.

Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi’nde lisans, Erciyes Üniversitesi’nde Yüksek Lisans eğitimlerini tamamladıktan sonra Milli Eğitim Bakanlığı’nda 1998 yılında göreve başlayan A. D.’nin değişik tür ve kademelerdeki okullarda Rehberlik Uzmanı olarak görev yaptığı, 3 yıl önce de Barbaros Anaokulu’na müdür olarak atandığı belirlendi.

Evli ve 3 çocuk babası A.D.’nin bir süredir psikolojik rahatsızlık geçirdiği, yine öğretmen eşi F. D.’nin de Gülen Cemaati soruşturması sonucu açığa alınıp, hakkında soruşturma yürütüldüğü ileri sürüldü. (DİHA)

 
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir