Kılıçdaroğlu: Yine bildiğini açıklayamıyor

CHP lideri Kılıçdaroğlu katıldığı televizyon programında gündeme ilişkin soruları yanıtladı. Kılıçdaroğlu Adil Öksüz ilişkin, “Adil Öksüz neden serbest bırakıldı? Bir bilgimiz var ama açıklayamıyorum” dedi.

Cumhuriyet gazetesinde yer alan habere göre, CNN Türk’te yayınlanan ‘Tarafsız Bölge programında Ahmet Hakan’ın sorularını yanıtlayan Kılıçdaroğlu, 15 Temmuz darbe girişimi sonrası ETÖ’nün firari ‘hava kuvvetleri imamı’ olarak bilinenAdil Öksüz’ün gözaltına alınıp çıkarıldığı mahkemece serbest bırakılmasına tepki göstererek,” Adil Öksüz’ün kaçmasının üzerine neden gidilmiyor? Kim bu Adil Öksüz? Neden yakalanmıyor? Bir bilgimiz var ama açıklayamıyorum.” dedi.

CHP lideri Kılıçdaroğlu, 15 Temmuz darbe girişiminin bir numaralı ismi olarak kabul edilen Adil Öksüz’ün, Akıncı Üssü’nde yakalanmasının ardından mahkeme tarafından serbest bırakılmasına dikkat çekerek, “Öksüz’ün mahkemeye giden dosyasını kim boşalttı? Üstelik savcı anlattıklarının tamamının yalan olduğunu bildiği halde serbest bırakıyor. Kim bu Adil Öksüz. Adil Öksüz’ün kaçmasının üzerine neden gidilmiyor?” sorularını sordu.

Hükümetin bu konu üzerinde hiç konuşmadığını kaydeden Kılıçdaroğlu, “Benim bu konuda bir bildiğim var, ama şimdi söyleyemem. Söyleyebilmem için elimde belge olması lazım” dedi.

Kılıçdaroğlu, CNN Türk canlı yayınında Tarafsız Bölge programında Ahmet Hakan’ın sorularını yanıtladı. 15 Temmuz’un ardından hükümetin KHK’ler ile yaptığı görevden ihraç ve açığa alma kararlarını eleştiren CHP lideri, “Siz darbe girişimini yargılamaktan çok, 17-25 Aralık’ı ortaya çıkaran yapıdan intikam almak için yola çıkıyorsunuz. Darbe girişimi, bir başka darbe girişimi ile karşılanıyor. Bu intikam almaktır” dedi.

Hükümetin OHAL kapsamındaki uygulamaları değerlendiren Kılıçdaroğlu, “Biz darbeler gördük ama böyle bir tabloyla ilk kez karşılaşıyorum” dedi. Eğitim Sen üyesi öğretmen ve Barış İçin Akademisyenler bildirisi imzacısı öğretim üyelerine ilişkin görevden alma ve ihraç kararlarıyla hükümetin “darbe fırsatçılığı” yaptığını belirten Kılıçdaroğlu, “Bugünkü anlayışları ile yola çıkılırsa içeri alınmayacak gazeteci yok” dedi.
One thought on “Kılıçdaroğlu: Yine bildiğini açıklayamıyor

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir