Erdoğan: Biz bunlara araziler, arsalar verdik; OHAL’le aldık

Erdoğan: Biz bunlara araziler verdik, arsalar verdik. Ne diye verdik? Normal şartlarda bunları geri alabilir miydik? Alamazdık.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ABD’deki Türk STK’ların temsilcilerine seslendi. Erdoğan burada yaptığı konuşmada “ABD’deki FETÖ unsurları tarafından özellikle Kongre nezdinde ülkemiz aleyhine yoğun bir karalama faaliyetine girişileceği anlaşılıyor. Orada FETÖ cü birilerini çıkartıp konuşturabiliyorlar. Peki biz acaba Amerika düşmanı birisini çıkartıp parlamentomuzda konuştursak, Amerika yönetimi buna nasıl bakacak, herhalde pek de memnun olmayacaktır.” dedi.

Cumhurbaşkanı şunları kaydetti: “Son olarak 15 Temmuz gecesi milletçe darbe girişiminde bulunanlarla mücadele ederken sizlerin de kalben bizle beraber olduğunuzdan şüphem yok. Türkiye 17-25 Aralık’ta yargı ve emniyet mensuplarının darbe girişimine maruz kalmıştı. 15 Temmuz’da ise askeri üniformaya bürünmüş bir terör örgütüyle karşı karşıya kaldık. Tankları silahları millete çeviren kan döken can alan teröristler bir kez daha hüsrana uğradılar. 15 Temmuz’da milletimiz sokaklarda darbecileri kovalamış darbecilerle dünyayı dar etmiştir. Milletimle iftihar ediyorum bu millet karakteriyle üstün bir millet.”

Erdoğan o gece neler yaşandığını anlatarak, “F-16’lardan bombalar yağdırılırken tanklar yürürken gençlerimiz kendilerini paletlerin altına attı. Hanım kardeşlerimiz aynı şekilde parçalanma pahasına da olsa o ZPT’lerin karşısına dikilebildi. 241 şehit verdik 2194 yaralımız oldu ama Elhamdülillah vatan kurtuldu. Demek ki güç silahlarda değil. Benim de milletim ortaya çıktı onların silahları varsa benim de imanım var dedi.”

Erdoğan, ‘FETÖ ile mücadelelerini’ ise şöyle anlattı: “Biz bunlara araziler verdik, arsalar verdik. Ne diye verdik? Gelin bu ülkede eğitim için okul yapın dedik. Ülkenin ekonomisine katkı olsun diye verdik. Normal şartlarda bunları geri alabilir miydik? Alamazdık. Ama şimdi KHK ve OHAL ile bunların hepsini toparlayarak bu okulları devlete teslim ettik. İhanet şebekesinin mal mülklerine devlet el koymaya başladı. Bunlar kendilerini akıllı zannettiler. Buradaki meczubun bir şarlatanın arkasına sığınarak gideceğiz dediler ama gidemediler. Hesapların üzerinde bir hesap vardır o da Allah’ın hesabıdır. Bunun için milletimle ne kadar iftihar etsem azdır.” dedi. (Kaynak: Evrensel)

 
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir