Antep katliamında bir çocuk daha yaşamını yitirdi

Antep katliamında yaralanan 14 yaşındaki Mahsun Nas, tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi. Katliamda yaşamını yitiren çocuk sayısı 41’e yükselirken, patlamada yaşamını yitirenlerin toplam sayısı ise 57’ye çıktı

Antep’te 20 Ağustos Cumartesi günü merkez Şahinbey ilçesine bağlı Beybahçe Mahallesi’nde düğüne yönelik yapılan canlı bomba saldırısında ağır yaralanan 14 yaşındaki Mahsun Nas, tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi.

Patlamada yüzünden ve vücudundan yaralanan Nas, Medical Park Hastanesi’nde tedavi görüyordu. Yoğun Bakım Ünitesinde tedavi edilen Nas, dün gece saatlerinde yaşam mücadelesini kaybederken, Nas’ın cenazesi Yeşilkent Mezarlığında defnedildi.

Çok sayıda kişinin katıldığı cenaze törenin, ailenin yanı sıra HDP Antep Milletvekili Mahmut Toğrul, MEYADER, HDP ve DBP temsilcileri de katıldı. Nas, toprağa verildiği sırada yakınları fenalık geçirdi.

‘Oğlumu korumayan devleti ne yapayım’

Oğlunun cenazesinde konuşan baba Naim Nas, “Oğlumu koruyamayan devleti ne yapayım” diye sordu. Böyle bir devleti ve yönetimini kabul etmediğini belirten Nas, Kürtlerin artık kendi güvenliklerini alması gerektiğini kaydetti.

Nas’ın yaşamını yitirmesi ile birlikte katliamda yaşamını yitiren çocuk sayısı 41’e yükselirken, patlamada yaşamını yitirenlerin toplam sayısı ise 57’ye çıktı. (DİHA)
One thought on “Antep katliamında bir çocuk daha yaşamını yitirdi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir