RedHack’ın ele geçirdiği Albayrak’ın mailinde Aydın Doğan’ın ses kaydı çıktı

RedHack’in ele geçirdiği Berat Albayrak’ın mail adresinde, Aydın Doğan’ın katıldığı toplantının ses kaydı ve tehdit içerikli bir mektup çıktı. RedHack, twitter hesaplarının askıya alınmasına tepki gösterdi, “Asla vazgeçmeyeceğiz. O mailler yayınlanacak” diye belirtti.

RedHack’in ele geçirdiği Berat Albayrak’ın mail adresinde, Doğan Medya grubunun sahibi Aydın Doğan’ın katıldığı bir toplantının ses kaydı ve tehdit içerikli bir mektubun metni çıktı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sağ kolu durumundaki damadı ve Enerji Bakanı Berat Albayrak’ın mail adresinde yer alan ses kaydının Serhat Albayrak tarafından gizlice kaydedildiği iddia edildi.

RedHack ses kaydını, soundcloud üzerinden yayınlandı. İşte onu konuşma:

TEHDİT İÇERİKLİ MEKTUP!

RedHack, toplantıdan gizlice alınan ses kaydının yanı sıra Aydın Doğan’a atfen yazılmış bir mektup da yer aldı. Serhat Albayrak’ın yazdığı 6 sayfalık mektupta, Doğan Medya Grubu’na bağlı basın kuruluşlarında Cumhurbaşkanı Erdoğan başta olmak üzere hükümet ve yakın kuruluşlara yönelik eleştirel ifadeler üzerinde duruluyor. Mektubun sonunda “Doğan Yayın Grubu’nun hem bize, hem ailemize, hem çalışma arkadaşlarımıza yönelik sürdürdüğü karalama kampanyasını önyargıdan uzak, sakin ve vicdani bir gözle değerlendireceğinizi umut ediyorum” ifadeleri yer alıyor.

Mektubun tamamına ulaşmak için ‘Tıklayın’

‘O MAİLLER YAYINLANACAK’

RedHack’in yöneticilerinden @KızılCanYıldız, Twitter hesabından bir açıklama yaptı. RedHack’in iki twitter hesabınin hiçbir gerekçe gösterilmeden askıya alındığını hatırlatan @KızılCanYıldız. RedHack haberi yapan siteler jet hızıyla sansürlendiğini belirtti.

RedHack’in 1997’den bu yana eylemlerini sürdürdüğü belirtilen açıklamada şöyle denildi:

“Şimdi bir daha tekrar ediyoruz; vicdanlı olmaya devam edeceğiz! Canı cehenneme çek defterlerinizin, kredi kartlarınızın, sahte dünyanızın. Canı cehenneme kapattırdığınız hesapların, öldürme tehditlerinizin, hapis ve işkencelerinizin! Vicdanlı olmaktan asla vazgeçmeyeceğiz! O mailler ya bu hesaptan ya başka bir hesaptan yayınlanacak! Öyle veya böyle! Sonu ne olursa olsun halkımıza verdiğimiz sözü tutacağız! Birimizi durdurabilirsiniz fakat hepimizi asla! Ateşi siz istediniz ve ateşi isteyen sıcaktan şikayet etmemeli çünkü asıl cehennem şimdi!” (ETHA)

 
One thought on “RedHack’ın ele geçirdiği Albayrak’ın mailinde Aydın Doğan’ın ses kaydı çıktı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir