ESP Genel Başkanı seçilen Çiçek Otlu: Büyük adımlarla yürüyeceğiz

ESP 3. Olağan Kongresi, konuşmaların ardından faaliyet raporu ve seçimler gündemiyle devam etti. Çiçek Otlu, ESP Genel Başkanlığı’na seçilirken, yeni dönemde görev alacak Parti Meclisi de belirlendi. Otlu, “Zorlu bir süreç bizi bekliyor, büyük adımlarla yürüyeceğiz” dedi.

Ezilenlerin Sosyalist Partisi (ESP) 3. Olağan Kongresi, konuşmaların ardından faaliyet raporu ve seçimler gündemiyle devam etti.

ESP Merkez Yürütme Kurulu ve SKM Merkez Yürütme Kurulu’nun iki yıllık dönemde gerçekleştirilen faaliyetlere ilişkin kongreye sunduğu faaliyet raporları ile mali rapor okundu ve oylandı. Yapılan sunumlarda, kadın özgürlük mücadelesi, işçi sınıfı ve emekçilerin yaşadığı sorunlara ilişkin faaliyetler ile Kürt sorununda demokratik çözüm perspektifiyle siyasi çalışmaların yoğunlaştırılması vurgulandı.

Kongrenin devamında parti üyelerinin önümüzdeki dönem çalışmalarına ilişkin önergeleri gündeme alındı, üzerine tartışmalar yapıldı. ESP Kongresi, SKM MYK’sının kadınlar arasındaki faaliyetlere ilişkin aldığı kararlar, Kürdistan’da yürütülecek siyasi çalışmalar ile il ve ilçe örgütlerinde kültür-sanat, basın-iletişim komisyonları kurulması, sosyal medya çalışmalarının artırılmasına ilişkin önemli kararlar aldı.

YENİ PARTİ MECLİSİ BELİRLENDİ

ESP’nin önümüzdeki döneme ilişkin çalışmalarına ilişkin tartışmaların ardından seçim gündemine geçildi.

Yapılan oylamada, Çiçek Otlu’nun Genel Başkanlığı’nda yeni Parti Meclisi şu isimlerden oluştu: Fadime Çelebi, Özlem Gümüştaş, Özgen Saadet, Sıtkı Güngör, Uğur Ok, Deniz Bakır, Suat Çorlu, Sedat Şenoğlu, Mesut Çeki, Ali Haydar Akdeniz, Gülçin Aykul, Ümmühan Özdemir, Didar Gül, Pınar Türk, Sezin Uçar, Zafer Aydın, Ceren Çoban, Okan Danacı, İhsan Oğuz Yüzgeç, İlke Başak Baydar, Beren Atıcı, Eyyüp Karatekin, Kanber Saygılı, Züleyha Mangan, Semiha Şahin, Emin Orhan, Ezgi Bahçeci, Derya Okatan, Meral Şahin, Gülhan Kaya.

ESP 3. Kongresi’nde Parti Meclisi Yedek üyeleri şu şekilde belirlendi: Emrah Topaloğlu, Aylin Yıldız, Ozan Özgenler, Gözde Sivasloğlu, Hilmi Toy, İdil Özbek, Çağdaş Küçükbattal, Devrim Gündüz, İsminaz Temel, Turgay Köse, Mehmet Acettin, İlhan Arslan, Berfin Ayırkan, Ulaş Alankuş, Mustafa Naci Toper.

OTLU: BÜYÜK ADIMLARLA YÜRÜYECEĞİZ

ESP Genel Başkanı Çiçek Otlu, kongrenin kapanışında delegelere hitap etti. Otlu, “Zorlu bir süreç bizi bekliyor, partinin neferleri olarak. ESP üyeleri, yeni göreve seçilen Parti Meclisi ve MYK’mız ile bu süreci birlikte karşılayacağız. Ezilenlerle birlikte, kendimizi de örgütleyecek, büyük adımlarla yürüyeceğiz. Birleşmeye örgütlenmeye ihtiyacımız var. Beni seçtiğiniz için teşekkür ediyor, hepimize kolay gelsin diyorum” dedi. (ETHA)

 
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir