TEDİ direnişleri Çalışma Grup Başkanı ile görüşecek

DİSK’e bağlı Limter-İş üyesi TEDİ işçilerinin direnişi 55. gününde. Talepleri yerine getirilene kadar direnişlerini sürdüreceklerini vurgulayan işçiler, Kadıköy’de bulunan Çalışma Grup Başkanı ile görüşecek.

DİSK’e bağlı Limter-İş üyesi TEDİ işçileri direnişlerinin 55. gününde, Çalışma Grup Başkanı ile görüşecek.

Limter-İş’e üyesi oldukları için TEDİ Discount Mağazacılık’tan çıkarılan işçilerin direnişi 55. gününde.

İşçiler, sendika düşmanlığına son verilmesi, “denkleştirme” adı altında işçilerden çalınan haklarının ödenmesi, İşçi Sağlığı ve Güvenliği tedbirlerinin alınması, işçilerin tepki eylemi bahane edilerek gasp edilen ücretlerinin ödenmesi, kadın ve erkek işçiler üzerinde uygulanan mobinge son verilmesi talepleriyle direnişe başlamıştı.

Direniş süresince, TEDİ’nin Tuzla’da bulunan deposu ve Topkapı’da Genel Merkez binası önünde eylemlerini sürdüren işçiler, TEDİ şubeleri önünde boykot çağrısı yaparak direnişi büyütmüştü. İşçiler, bugün Kadıköy’de bulunan Çalışma Grup Başkanlığı’mnda, Grup Başkanı ile görüşecek.

Sendikanın İş Yeri Eş Temsilcisi Ertan Tekin, “Daha önce Çalışma Bakanı’na taleplerimizin olduğu bir dilekçe göndermiştik. Şimdi kontrol etmek için gidiyoruz. Aynı zamanda Grup Başkanı ile görüşerek, bir kez daha kararlı olduğumuzu vurgulayacağız” dedi.

İşçiler aynı zamanda Tuzla’da bulunan direniş çadırında, dayanışma ziyaretlerini kabul ediyor. (ETHA)

 
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir