Pir Sultan Abdal: Artık yeter

Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Genel Merkezi, Şahkulu Külliyesi’ne yapılan saldırıyı kınadı, sorumluların derhal yakalanarak yargılanmalarını istedi.

Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Genel Merkezi, Şahkulu Sultan Külliyesi Vakfı Pendik Şubesi’ne yapılan saldırıyı kınadı.

cihat-kazanacak-2

Konuya ilişkin yanılan açıklamada, şube girişine “X” işareti konularak, “Cihat kazanacak” yazıldığı belirtilerek, “Bu tarz yazılamaları yapanlar bilmelidir ki; bizler inancımızın gereği doğaya insana saygılı bir şekilde yaşamayı kendimize görev bilmişiz. Lakin bizlere böyle saldıranlar şunu da unutmamalılar bizler İnsana doğaya saygılı olduğumuz kadar da baskıya zulme de boyun eğdiğimiz de görülmemiştir” denildi.

Yakın zamanda yaşanan ve “münferit” olarak aktarılan saldırıların Alevi toplumunun sabrını zorlamaya başladığına dikkat çekilen açıklamada, şunlar ifade edildi: “Bu saldırılara karşı sözümüz şudur; ‘Artık Yeter!’ Birlikte ve barış içinde yaşama iradesini zayıflatan bu türden saldırılar karşısında yılmayacağımızı ve mücadele edeceğimizi bütün kamuoyu bilmelidir.”

Barıştan, kardeşlikten, haktan, emekten ve özgürlüklerden yana olan herkesle, bu tür saldırılara karşı mücadele edeceklerini belirten Pir Sultan Abdal Kültür Derneği, yetkililere çağrı yaptı: “Sorumlular derhal yakalanıp yargılanmalı ve sorun aydınlatılmalıdır. Kamuoyuna gerekli açıklamalar yapılıp bu tarz saldırılara son verilmelidir.” (ETHA)

 
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir