Redhack soruşturmasında Ankara’da tutulan Kulaçoğlu işkence görüyor

Redhack soruşturması kapsamında gözaltına alınan Taylan Kulaçoğlu, çıplak arama işkencesine, tehdit ve hakaretlere maruz kaldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın damadı ve Enerji Bakanı Berat Albayrak’ın mail adresleri ve iCloud hesabını RedHack tarafından ele geçirmesinin ardından başlayan operasyonda gözaltı sayısı 7’e yükseldi.

Taylan Kulaçoğlu, Ekin Baykal, Abidin Çelik, Alaattin Karagenç, Uğur Cihan Okutulmuş ve Taşkın Yasak ile kimliği öğrenilemeyen bir kişi, Ankara Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlar Müdürlüğü’nde gözaltında tutuluyor.

Avukat Fırat Durat, müvekkili Taylan Kulaçoğlu ile bugün görüşebildi.

Durak, müvekkilinin İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nde çıplak aramaya maruz kaldığını söyledi, “Ankara Emniyet Müdürlüğü’ne getirildikten sonra da defalarca darp edildiğini, yemek verilmediğini, temel insani ihtiyaçlarının karşılanmadığını, tehdit ve hakaretlere maruz kaldığını öğrendik” dedi.

Müvekkiline yapılanların işkence olduğunu ve işkencenin insanlık suçu anlamına geldiğini belirten avukat Durak, “Delilden sanığa gidemeyenler, suçsuz oldukları defalarca kanıtlanmış insanları, işkence ile olmayan bir şeyi ikrara zorlamaktadırlar” diye belirtti.

İşin peşini bırakmayacaklarını söyleyen avukat Fırat Durak, “Bugün insanlık onurunu hiçe sayanların yarın ‘adalet’ isteyeceklerinden eminiz. Dün olduğu gibi” dedi. (ETHA)

 
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir