Redhack soruşturmasında gözaltı sayısı 5’e yükseldi

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın damadı ve Enerji Bakanı Berat Albayrak’ın mail adresleri ve iCloud hesabını RedHack tarafından ele geçirmesinin ardından gözaltına alınanların sayısı 5’e yükseldi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın damadı ve Enerji Bakanı Berat Albayrak’ın mail adresleri ve iCloud hesabını RedHack tarafından ele geçirmesinin ardından gözaltılar devam ediyor.

Redhack soruşturması kapsamında Taylan Kulaçoğlu İstanbul’da, Uğur Cihan Okutulmuş Mersin’in Tarsus ilçesine bağlı Yeşil Mahalle’deki evinden, Ekin Baykal Ordu’da, Abidin Çelik ise Muğla’da gözaltına alınmıştı.

Soruşturma kapsamında Taşkın Yasak Diyarbakır’da gözaltına alındı. (ETHA)

RedHack: Savaşacaksanız buradayız

Enerji Bakanı Berat Albayrak’ın e-posta ve kişisel hesaplarını ele geçiren ve sol muhalifler serbest bırakılsın talebiyle hesaplardaki biligleri ve belgeleri parça parça yayımlamaya başlayan RedHack, yeni bir hesaptan hiçbir üyelerinin yakalanmadığını açıklayarak, “Savaşacaksanız buradayız” dedi. RedHack iddiasıyla 5 kişi gözaltına alınırken, Twitter da paylaşımlara devam eden hesaplara sansür ve askıya alma saldırısı uyguluyor. RedHack ise, “Yeni belgeler mi istiyorsunuz!? Evet, onlar da gelecek” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın damadı ve Enerji Bakanı Berat Albayrak’ın e-posta adresini hackleyen RedHack yeni bir adresten açıklama yayımladı.

RedHack’in siber saldırısı sonrasında Abidin Çelik, Ekin Baykal, Uğur Cihan Okutulmuş ve Taylan Kulaçoğlu gözaltına alınarak Ankara Emniyet Müdürlüğü’ne götürülmüştü. Sosyal medya hesapları hızla askıya alınan RedHack, gözaltılar ve ele geçirdiği bilgilerle ilgili @RedHackers97 hesabından açıklama yaptı.

RedHack’in yaptığı açıklama şöyle:

“Son paylaşımlarımızla söylemek istediğimiz; RedHack Marksis-Leninist üyelerden oluşan bir yapılanmadır. Amacı tüzüğünde belirtilmiştir. Asla kendini Politik örgütlerin yerine koymaz, sadece ve sadece onlara sanal ortamda alan açma çalışması yapar. ’96 yılında PartizanHack ile çıkılan bu yolda ’97’de RedHack 2012’de Kızıl Hackerlar Birliğine dönüşmüştür. Başta ben MaNYaK olmak üzere 12 dar kadro ve onlarca destek ekibi ile birlikte görevinin başındadır. Hiçbir üyemiz yakalanmamıştır. Devletin, RedHack yani Sosyalistler karşısında aciz duruma düşmesini kabul edememesi ve halkı rehin alarak susturma planıyla karşı karşıyayız.

“Bu yaptıklarımızın bir bedeli var bunu çok iyi biliyoruz! Bu bedeli ödemekten de korkmuyoruz! Ancak savaşı bizimle yapmanız gerekiyor! Şu an Ankara Emniyet Müdürlüğü’nde tutulan, Taylan Kulaçoğlu, AbidinÇelik, Ekin Baykal, Uğur Cihan Okutulmuş bu rehin alma stratejisini yaşıyorlar. Bugün akşam itibariyle tüm ekibimizle iletişim içinde ve eksiksiz olarak mücadelede olduklarını tespit etmiş bulunduğumuzu açıklayabiliriz.

“Daha önce de onlarca kişiyi biz diye gözaltına alıp hayatlarından çalan bu şantajcı zihniyete sözümüz şu; operasyon nasıl olur göreceksiniz! Yama kodlarla, çalıntı programlarla iş yapmaya çalışıp sizi koruduğunu düşündüğünüz siber salakların birer çöp olduğunu göreceksiniz! Yeni belgeler mi istiyorsunuz!? Evet, onlar da gelecek. Hiçbiriniz birbirinize güvenmiyor, birbirinizin kuyusunu kazıyorsunuz!

“Artık biraz onurlu olun, biraz namuslu olun! Savaşacaksanız buradayız! Yaşasın RedHack Kahrolsun Faşizm”

 
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir