SES ve TTB Sağlık Bakanlığı önünde eylem yaptı

SES ve TTB, kamu alanında yaşanan açığa almalara ilişkin Sağlık Bakanlığı önünde eylem yaptı. Eylemde konuşan SES Eş Genel Başkanı İbrahim Kara, “İşbirliği içinde olduğunuz cemaatlere boyun eğmediğimiz gibi yeni talanlarınıza, yeni işbirlikçilerinize ve derinleşen kadrolaşma saldırınıza da boyun eğmeyeceğiz” dedi.

SES ve TTB, kamu alanında yaşanan açığa almalara ilişkin Sağlık Bakanlığı önünde eylem yaptı.

Bakanlık önündeki eylemde “Haksız hukuksuz açığa almalara son” yazılı pankart açıldı “Direne direne kazanacağız” sloganı atıldı.

TTB Genel Sekreteri Sezai Berber eylemde yaptığı konuşmada, “Unutulmamalıdır ki sağlık çalışanlarını işten çıkaranlar, ondan sonraki gelişebilecek ölümlerden sorumludurlar” dedi. KESK Genel Sekreteri Hasan Toprak ise, hükümetin “terör” ile savaşıyoruz söyleminin koca bir yalandan ibaret olduğunu ifade etti. “Sizler işçi haklarına savaş açtınız. Sizler bu ülkenin barışına ve umuduna savaş açtınız” diyerek sonuna kadar haksız ve hukuksuz uygulamalar karşısında mücadele edeceklerini vurgulayan Toprak, “Direneceğiz, direneceğiz, direneceğiz” dedi.

Basın açıklamasını SES Eş Genel Başkanı İbrahim Kara okudu. AKP hükümetinin 7 Haziran seçimlerinin ardından daha da belirginleşen otoriter yönetim anlayışını, 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında muhalif tüm kesimlere yönelik başlatılan cadı avına tepki gösteren Kara, “Darbecilerle mücadele adı altında baskıyı derinleştirip hukuksuzluğu kural haline getirenlere sesleniyoruz: düne kadar işbirliği içinde bulunduğunuz cemaatle mücadele adına haklarımızı yok saymanıza izin vermeyeceğiz. İşbirliği içinde olduğunuz cemaatlere boyun eğmediğimiz gibi yeni talanlarınıza, yeni işbirlikçilerinize ve derinleşen kadrolaşma saldırınıza da boyun eğmeyeceğiz” diye belirtti. (ETHA)

 




Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir