Kandil’de Türk savaş uçağı düşürüldü mü?

Medya Savunma Alanları’na bağlı Gare alanında dün akşam bir Türk savaş uçağının düşürüldüğü öne sürüldü. Düşürüldüğü belirtilen uçağın bazı parçalarının da HPG gerillalarının elinde olduğu belirtildi.

Rojnews, yerel kaynaklara dayanarak dün akşam saat 20.30 sıralarında Medya Savunma Alanları’na bağlı Gare alanının Bergare bölgesinde bir Türk savaş uçağının düşürüldüğünü duyurdu. Aynı saatlerde bölgenin Türk savaş uçakları tarafından bombalanmasından hareketle düşürülen hava aracının bir savaş uçağı olma ihtimalinin yüksek olduğunu belirtildi.

Bu haberin ardından Fırat Haber Ajansı (ANF) da Amediye nahiyesine bağlı Gunde Guze ile Gunde Biye arasında bulunan alanda bir savaş uçağı düşürüldüğü yönünde haber geçti. Uçağın düşürülmesi sonrası ise diğer savaş uçakları tarafından bölgenin yoğun şekilde bombalandığını kaydedildi.

Düşen uçağının modeli hakkında henüz net bir bilgiye ulaşılamadığı belirtilen haberde, uçağın bazı parçalarının HPG gerillalarının elinde olduğunun öğrenildiği de kaydedildi.

Olaya ilişkin ilerleyen saatlerde HPG Basın İrtibat Merkezi tarafından açıklama yapılması beklendiği de ifade edildi. (DİHA)

 
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir