‘Antep’te 18 canlı bomba var’

Antep Katliamı’nda yaralanan ve gördüğü 35 günlük tedavinin ardından yaşamını yitiren Mahsun Nas’ın babası Naim Nas, ifadesini alan polislerin, “Antep’te 18 canlı bomba ve 200 kilodan fazla patlayıcı var” dediğini aktardı.

Antep’te Kürt düğününe yapılan bombalı saldırıda 14 yaşındaki Mahsun Nas’ın yaşamını yitirmesi ile patlamada yaşamını yitirenlerin sayısı 57’ye ulaşırken, Nas’ın babası Naim Nas, ajansımıza konuştu. Nas, oğlunun 36 gün yoğun bakım ünitesinde kaldıktan sonra yaşamını yitirdiğini belirterek, patlamanın yaşanmasında Antep Emniyetinin büyük bir güvenlik zafiyetinin bulunduğunu kaydetti. Nas, Türkiye’nin başka ülkenin sınırlarını aşıp DAİŞ’i vuracağım bahanesiyle şehirleri işgal edeceğine kendi şehirlerindeki çetecileri temizlemesi gerektiğini vurguladı.

Kendi evinin önünde durduğu esnada yaşanan patlamaya tanıklık ettiğini aktaran Nas, patlama esnasında meydana gelen gürültünün ardından alevlerin havaya yükseldiğini söyledi. Patlamanın hemen ardından gittikleri olay yerinde katliam tablosuyla karşılaştıklarını belirten Nas, yaralılar içinde rastladığı oğlunun başına şarapnel parçasını isabet ettiğini ve yüzükoyun gördüğünü kaydetti. Oğlunun kendi imkânları ile hastaneye götürdüğünü kaydeden Nas, oğlunun Medical Park Hastanesi’nde 35 gün yoğun bakım ünitesinde tedavi altında kaldıktan sonra yaşamını yitirdiğini belirtti.

Beni koruyamayan devleti ne yapayım?

Patlamadan Antep Emniyetini sorumlu tutan Nas, hem emniyetin hem de istihbaratın büyük bir zafiyetinin olduğunun altını çizdi. Bu ülkenin yurttaşları olduklarını dile getiren Nas, “Eğer vatandaşı olduğum ülkede korunamıyorsam ben böyle bir devleti ne yapayım? Bir devlet vatandaşın can ve mal güvenliğini korumak zorundadır. Bunu yapamıyorsa biz kendimiz güvenliğimizi almak zorundayız. Bu toprakları seviyoruz. Bu toprakların insanlarıyız. Mahsun’ların ölmediği bir ülke istiyoruz” diye konuştu.

‘Antep Emniyetinin bilgisi var’

Dîlok’ta DAİŞ’in ciddi bir şekilde örgütlendiğini ve hücre evlerinin olduğunu yetkili merciler dahil herkesin bildiğine dikkat çeken Nas, şöyle devam etti: “Oğlum için Şırnaklılar Derneğinde taziye evini açtığımın ilk günü polisler tutanak için gelmişti. Bu konuda konuşmuştum onlarla. Bana Dîlok’ta 18 DAİŞ canlı bombacısının ve 200 kilodan fazla patlayıcı olduğuna dair istihbarat olduğunu söylediler. Emniyetin elinde böyle bilgiler var. Böyle bir şey varsa neden tutuklamıyorsunuz? Alıp yargılamıyorsunuz. Yoksa aldığınızda savcı ve hakimler mi bunları bırakıyor? Bu ülkede neler oluyor? Bunu soruyor ve öğrenmek istiyoruz.”

‘Irak ve Suriye’ye gideceğinize ülkenizi temizleyin’

Nas, devlet ve yetkililerinin halka dikkat etmeleri konusunda uyarıda bulundukları açıklamalarına da değinerek, “Gidip, Irak’ta ve Suriye’de savacağımıza kendi ülkemizdeki insanları koruyalım. DAİŞ Antep olmak üzere birçok şehirde örgütlüdür. Neden bunlara yönelmiyorlar. Madem savaşıyorlar önce kendi ülkeniz içindekileri temizleyin. Ve bu konuda ben polislere de ‘Eğer güvenliğimizi sağlayamıyorsanız biz sağlayacağız’ dedim” diye belirtti. (DİHA)

 
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir