Özgür Radyo da kapatılacak

İnternet sayfasına erişimin dün engellendiği Özgür Radyo’nun da susturulacak radyolar listesinde olduğu kesinleşti.

İstanbul’da 95.1 frekansından yayın yapan Özgür Radyo’nun da, AKP/Saray iktidarı tarafından kapatılacak yayın kuruluşları arasında yer aldığı öğrenildi.

ozgur-radyo-nobet-5

28 Eylül Çarşamba günü toplanan MGK’nın ardından AKP/Saray rejimi, yeni bir basın operasyonu başlatmıştı.

Bu kapsamda 12 televizyon kanalı ile 11 radyo kanalının, karasal, uydu, kablo ve internet yayınlarının durdurulması ve mal varlıklarına el konulması kararlaştırılmıştı.

İki gündür kamuoyundan saklanan liste de ortaya çıkmaya başladı.

Yayınları tamamen durdurulması amaçlanan televizyon kurumları şöyle: IMC TV, Hayatın Sesi, TV 10, Van TV, Jiyan TV, Azadi TV, Denge Tv, Zarok TV, Birlik Medya, Özgür Gün Tv, Mezopotamya tv, Van Genç Tv.

Yayınları tamamen durdurulması amaçlanan radyolardan isimleri öğrenilenler ise şöyle: Özgür Radyo, Özgür Güneş Radyosu (Malatya), Radyo Ses/ Mersin, Radyo Dünya/Adana, Yön Radyo/ İstanbul, Karacağ/ Urfa, Doğu Radyo/Van, Rengin Radyo, Patnos Radyo.

Denge Tv, Van Tv ve Medya Birlik’in yayınları durdurulup, binasına mühür vuruldu. Radyo Dünya, Radyo Ses, Özgür Güneş Radyosu ve Urfa Karacadağ Radyosu’nun yayınları da durdurulup binası mühürlendi.

Kanalların ilk olarak, Türksat’taki yayınlarına son verildi, ardından internet sitelerine erişim engelendi.

Bu işlemler için hiçbir kanala tebligat yapılmazken, şimdi de binaların basılarak devam eden frekans yayınlarının dururulması ve binaların mühürlenmesi bekleniyor.

Bu ihtimale karşı İstanbul’da Hayatın Sesi Tv, IMC Tv ve Özgür Radyo çalışanları nöbet tutuyor. (ETHA)

ozgur-radyo-nobet-4

 
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir