Polis tarafından işgal edilen Özgür Radyo’ya ziyaret sürüyor

Polis tarafından basılan ve işkence ile çalışanları gözaltına alınan Özgür Radyo’ya destek ziyaretleri sürüyor. DİSK heyeti, dayanışma ziyareti yaptı.

Başbakanlık kararnamesi ile kapatılan ve çalışanları işkence edilerek gözaltına alınan Özgür Radyo’ya destek için ziyaretler sürüyor.

DİSK Genel Başkanı Kani Beko, Genel Sekreteri Arzu Çerkezoğlu, Yönetim Kurulu üyesi ve Limter-İş Sendikası Genel Başkanı Kanber Saygılı’nın da aralarında olduğu heyet, radyo binası polis işgali altında olduğu için BEKSAV’da Özgür Radyo programcılarıyla görüştü.

DİSK heyetini, BEKSAV Başkanı ve Özgür Radyo programcısı Kenan Ağbulut, radyo çalışanı Leyla Abay’ın da aralarında olduğu heyet karşıladı.

Polis baskını sırasında radyo binasında olan Kenan Ağbulut, binada yaşananlar konusunda bilgi verdi.

ozgur-radyo-basin-aciklamasi

Geçmiş olsun dileklerini ileten heyet, Özgür Radyo’nun bugüne kadar alanlardan, sokaklardan işçilerin sesini yükselttiğini, grev meydanlarından yayın yaptığını belirterek, sonuna kadar radyonun yanında olacağını belirtti.

Bu arada Özgür Radyo dinleyicileri ve demokratik kitle örgütü temsilcileri, radyonun 18:30’da yapacağı basın açıklaması için toplanmaya devam ediyor.

Polisin radyo binasındaki ablukası sürüyor. Radyonun sadece stüdyo ve yayın odasını mühürleneceği yönünde bilgi veren polisler, radyonun bulunduğu daireyi mühürledi. (ETHA)

 

 
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir