TGS: Mühürler halkın haber hakkına vurulmuştur

Başbakanlık kararnamesi ile haklarında kapatma kararı verilen tv kanallarına ve radyolara yönelik polis baskınlarına ilişkin yazılı açıklama yapan TGS, “Bu mühürler halkın haber hakkına vurulmuş mühürlerdir” dedi.

TGS-gazetecilik suc degil

Türkiye Gazetecileri Sendikası (TGS), Başbakanlık kararnamesi ile haklarında kapatma kararı verilen tv kanallarına ve radyolara yönelik polis baskınlarına ilişkin yazılı açıklama yaptı.

Dün akşam saatlerinde Zarok TV, Özgür Gün TV, Jiyan TV, Azadi TV ve Gün Radyo’yu mühürleyen RTÜK ve polisler bugünde Hayatın Sesi, IMC TV ve Özgür Radyo’ya baskın düzenlediğini hatırlatan TGS, “Öğle saatlerinde yapılan baskınla mühürlenen kurumların alternatif yayınları da kesildi” dedi.

OHAL’i üç ay daha uzatan, kararnameler ile anti demokratik uygulamaları hayata geçiren hükümetin, basın özgürlüğünün Türkiye’deki kırıntılarını da yok etmek için var gücüyle çalıştığını ifade eden TGS, “Bu anti demokratik uygulamaları protesto eden Türkiye Gazeteciler Sendikası olarak halkı haber alma hakkına sahip çıkmaya çağırıyoruz. Bu mühürler halkın haber hakkına vurulmuş mühürlerdir” dedi. (ETHA)

 
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir