Redhack gözaltıları serbest bırakıldı

Redhack soruşturması kapsamında gözaltına alınan 7 kişi, 12 günlük gözaltının ardından bugün adliyeye çıkartıldı. Savcılıktaki ifade işlemlerinin ardından 7 kişi serbest bırakıldı.

RedHack’in Enerji Bakanı ve Erdoğan’ın damadı Berat Albayrak’a ait mail yazışmalarını yayınlamasının ardından başlatılan operasyon kapsamında gözaltına alınan 7 kişi adliyeye sevk edildi.

Soruşturma kapsamında gözaltına alınan Taylan Kulaçoğlu, Uğur Cihan Okutulmuş, Ekin Baykal, Abidin Çelik, Taşkın Yasak ve Alaaddin Karagenç ile ismi açıklanmayan bir kişi 12 gündür Ankara Emniyet Müdürlüğü’nde tutuluyor.

7 kişinin avukatları ile görüşmeleri engellendi. Kulaçoğlu’nun avukatı Fırat Durak, müvekkilinin çıplak arama, dayak, hakaret, tehdit gibi işkencelere maruz kaldığını açıklamıştı.

Avukat Kazım Bayraktar, polisteki ifade işlemi için “Genel FETÖ ve Redhack konulu sorular dışında olayla ilgili somut kanıta dayanan hiçbir soru sorulmadı” demişti.

Soruşturma kapsamında Redaktif dergisinin yazarı Hakan Gülseven hakkında da gözaltı kararı bulunuyor.

Ankara adliyesi’nde savcıya ifade veren Taylan Kulaçoğlu, Uğur Cihan Okutulmuş, Ekin Baykal, Abidin Çelik, Taşkın Yasak ve Alaaddin Karagenç ile ismi açıklanmayan bir kişi ifade işlemlerinin ardından serbest bırakıldı. (ETHA)

 
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir