10 Ekim’de Kadıköy’e çağrı

10-ekim-1Emek ve Demokrasi Koordinasyonu, Ankara katliamının birinci yıl dönümü dolayısıyla 10 Ekim saat 16.00’da Kadıköy Meydanı’nda olacaklarını belirterek, katılım çağrısı yaptı.

Kamu Emekçileri Sendikası (KESK), Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK), Türk Mühendis ve Mimar odaları Birliği (TMMOB) ve İstanbul Tabip Odası’nın da aralarında bulunduğu Emek ve Demokrasi Koordinasyonu, 10 Ekim Ankara katliamının birinci yıl dönümünü dolayısıyla İstanbul’da gerçekleştirilecek etkinlik programını Makine Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi’nde düzenledikleri basın toplantısıyla duyurdu. Salona, “Ankara katliamını unutmadık, unutturmayacağız! Katili tanıyoruz” pankartı asıldı.

10-ekim-2

Toplantıda konuşan TMMOB İstanbul İl Sekreteri Cevahir Efe Akçelik, 10 Ekim’de gerçekleştirdikleri mitingde patlayan iki canlı bomba ile Türkiye tarihinin en büyük katliamının yaşandığını ve bu katliamda 102 kişinin yaşamını yitirdiğini 500’ün üzerinde kişinin yaralandığını hatırlattı. Akçelik, “10 Ekim sonrası yaşadığımız tarihin en acı olaylarından birisi olması nedeniyle acılarımızı taze tutmak, hem ölen canlarımızı unutmamak hem de faillerin ve yandaşlarını unutturmamak, tüm destekçileriyle birlikte yargı karşısına çıkarmak, çıkaramazsak da sürekli vicdanlarda mahkum etmek için her ay düzenlediğimiz 10 Ekim anmasının birinci yılında yine İstanbul’da saat 16.00’da Kadıköy Meydanı’nda olacağız” diyerek herkese katılım çağrısında bulundu.

10-ekim-3‘Barışı haykırmaya devam edeceğiz’

İstanbul Tabip Odası Yönetim Kurulu üyesi Hakan Hekimoğlu da, yaşanan katliama dikkat çekerek, devletin önlem alması gerektiğini ancak bu önlemi almadığını dile getirdi. Hekimoğlu, “Barışı ve kardeşliği haykırmaya devam edeceğiz” dedi. (DİHA)

 

 

10-ekim-4
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir