Yenikapı Tiyatrosu sezonun ilk oyununu Suruç gazisi Güneş’in tedavisi için sahneleyecek

İzmir’de bulunan Yenikapı Tiyatrosu oyuncuları, bu sezonun ilk oyununu Suruç katliamında yaralanan Güneş Erzurumluoğlu’nun İsviçre’de yapılması gereken tedavi masraflarını karşılamak için sahneleyecek.

Suruç Katliamı’ndan yaralı kurtulan, ancak eski sağlığına kavuşabilmesi için İsviçre’de bir süre tedavi görmesi gereken Güneş Erzurumluoğlu ile dayanışmak için İzmir’de bulunan Yenikapı Tiyatrosu oyuncuları harekete geçti. Yaşanan canlı bomba saldırısında sol kolu hariç tüm vücudu felç olan Erzurumluoğlu’nun İsviçre’de yapılacak tedavisi için kaynak sağlamak amacıyla tiyatro oyuncuları yarın akşam Moliere’in “Efendi” oyununu sahneleyecek.

Sahnelenecek oyundan elde edilecek tüm gelir, Erzurumluoğlu’nun tedavi masrafları için kullanılacak. Eşrefpaşa Selahattin Akçiçek Kültür Merkezi’nde sahnelenecek olan oyun, saat 20.30’da başlayacak.

Erzurumluoğlu için sahne alacak olan Tiyatro oyuncularından Yunus Kara, katliamlar karşısında dayanışma gösterilmesi gerektiğini kaydederek, herkesi yarın sahneleyecekleri oyuna davet etti.

Suruç gazisi Erzurumoğlu da sosyal medya hesabından paylaştığı mesajı ile tedavi olabilmek için herkese duyarlılık çağrısında bulundu. (DİHA)

 
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir