Bakırköy Belediyesi önüne grev çadırı kuruldu

CHP’li Bakırköy Belediyesi’nde çalışan Belediye-İş Sendikası üyesi 530 işçi, TİS görüşmelerinde anlaşma sağlanamadığı için grevde. Belediye binası önüne çadır kuran işçiler, belediye ile yeni bir görüşme yapıyor. HDP PM üyesi Pınar Aydınlar, işçileri ziyaret etti.

Bakırköy Belediyesi’nde çalışan Belediye-İş Sendikası’na üye işçiler, 6 aydır yapılan TİS görüşmesinde anlaşma sağlanamadığı için greve çıktı. Belediye binasına grev pankartı asan 530 işçi, kurdukları çadırda haklarının verilmesi için direniyor.

Sabah saatlerinde greve çıkan işçilere HDP PM üyesi Pınar Aydınlar da destek verdi.

Belediye önünde bekleyen işçiler “Yaşasın sınıf dayanışması”, “Birleşe birleşe kazanacağız”, “Ya hep beraber ya hiçbirimiz” sloganları attılar.

Belediye-İş Sendikası 2 No’lu Şube Başkanı Erol Özdemir, aylardır yürüttükleri görüşme sürecinin sonuna geldiklerini belirtti, talepleri kabul edilmediği için grev kararı aldıklarını söyledi. Tiyatro işçilerinin sözleşme kapsamına alınmayarak, taşeron çalışma ya da işten çıkarılmak istendiğine dikkat çeken Özdemir, bunun asla kabul edilemeyeceğini kaydetti. Grevin, taleplerinin karşılanması için bir araç olduğunu belirten Özdemir, “Emekçilerin haklı taleplerine belediye başkanı olumlu yanıt vermek zorunda” dedi.

HDP PM üyesi Pınar Aydınlar, greve çıkan işçileri selamladı. “Mücadeleniz, mücadelemizdir” diyen Aydınlar, işçi sınıfının kapitalizme karşı verdiği mücadelenin, herkesin kurtuluşu için olduğunu söyledi. Aydınlar, “İşçileri kurtaracak olan yine işçilerdir” diye belirtti.

Aydınlar, konuşmasının ardından “Çav Bella” marşını işçilerle birlikte söyledi. Belediye-İş üyeleri, grev çadırı önünde halaylarla direnişlerini sürdürüyor.

Bu arada oluşturulan bir heyet, CHP’li Belediye Başkanı Bülent Kerimoğlu ile görüşme yapıyor. (ETHA)

 
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir