Yüksek: Baskılara karşı tek vücut olacağız

DBP Van il binasında partililerle bir araya gelen DBP Eş Genel Başkanı Kamuran Yüksek, “Baskılara karşı tek vücut olacağız” dedi.

Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Eş Genel Başkanı Kamuran Yüksek, Van il binasında parti üye ve yöneticileriyle bir araya geldi. Hakkari ziyareti öncesinde kente gelen Yüksek’i Gevaş ilçesi girişinde Van Büyükşehir Belediye Eşbaşkanı Hatice Çoban, DBP, HDP, KJA, Barış Anneleri Meclisi üye ve yöneticileri karşıladı.

İl binasında kısa bir konuşma yapan Yüksek, DBP’ye yönelik baskılara dikkat çekti. Bu baskıların en fazla yoğunlaştığı yerlerden birinin de Van olduğunu söyleyen Yüksek, kentte DBP’ye yönelik süren siyasi soykırım operasyonlarına değindi. Hükümetin siyasi soykırım politikalarına tepki gösteren Yüksek, “Her türlü baskıya rağmen kongrelerimizi yapıyoruz. Bu baskılara rağmen kongrelerde aday olan arkadaşlarımız tutuklanıyor. Demokratik siyasetin zeminini kapatmışlar bunu da utanmadan bir övünç kaynağı gibi sunuyorlar” dedi.

‘Baskılara karşı tek vücut olacağız’

Baskılara rağmen ne parti yöneticilerinin ne de parti üyelerinin geri adım atmadığını söyleyen Yüksek, “Biz ayakta tutan halkımızın bağlılığıdır, mücadeleye olan inancımızdır. Başka siyasi partiler bunları yaşasaydı esameleri bile okunmazdı” dedi. Baskı ve gözaltılara ilişkin, “Bu durum onlar için utanç bizim için ise mücadeleyi yükseltme gerekçesidir” diyen Yüksek, şöyle devam etti: “Halkımız ayaktadır, baskıları tutuklamaları sonuç vermedi vermeyecek. Bundan hiç şüphemiz yok. Hiçbir halk mücadelesi bedelsiz olmaz. Kimse moralini bozmasın. Birlik, bütünlük içinde olacağız. Tüm kurumların tek örgüt şeklinde çalışma zamanıdır. Tek vücut olacağız.” (DİHA)

 
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir