Antalya Ticaret ve Sanayi Odası otoparkında patlama – YENİLENDİ

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası otoparkında patlama meydana geldi. Patlama sonrası bölgeye çok sayıda ambulans sevk edildi. Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, “Hayati tehlike yok” dedi.

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) binasının hemen arkasındaki açık otoparkta saat 08.50 sıralarında bir patlama meydana geldi. Patlamayla birlikte olay yerine çok sayıda ambulans ve itfaiye ekipleri sevk edildi. Otoparktaki bir aracın tamamın parçalandığı, 4-5 aracın da hasar gördüğü belirtildi. Patlamanın ardından ATSO binası boşaltılırken, patlamadan yararlananlar hastanelere götürüldü. Patlamanın nedeni ise henüz bilinmiyor.

Türel işverenlere konuşacaktı antalya-patlama-1

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, öğleden sonra ATSO Başkanı Davut Çetin’i makamında ziyaret edecek ve saat 15.00’de meclis toplantısında işverenlere konuşacaktı. Yaklaşık 150 işverenin katıldığı bu toplantı, yıllardır sabah yapılırken, geçen son toplantıda alınan kararla öğleden sonra yapılmasına karar verilmişti.

Türel: Hayati tehlike yok

Menderes Türel, telefonla bağlandığı bir televizyon kanalında patlamaya ilişkin şu açıklamayı yaptı: “Bu gibi patlamaları hemen hepimiz acaba bir güvenlik endişesiyle, bir terör eylemi olabileceği şüphesiyle karşılıyoruz ancak henüz çok erken. Otoparkta kimsenin olmadığı bir yerde söz konusu muhtemelen kazayı içeren bir patlama da söz konusu olabilir. Şükürler olsun hayati tehlike söz konusu değil, cam kesikleri dışında yaralılarda bir sorun da gözükmüyor. Oradaki arkadaşlarımızın verdiği bilgileri paylaşıyorum sizlerle ihtiyatlı yaklaşmak lazım. Malum hepimizin aklına gelen sorular daha sonra yapılan açıklamalarla değişebiliyor. Resmi açıklamayı beklemek lazım. Ben arkadaşlarla konuştuktan sonra normal programın devam etmesi yönünde tercihte bulunacağımı da arkadaşlarla paylaştım.”

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Davut Çetin de can kaybının olmadığını açıkladı. (DİHA)
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir