İnternet hatları yine kesildi

Diyarbakır Büyükşehir Belediye Eşbaşkanları’nın gözaltına alınmasından sonra tepki ve protesto gösterilerinin önüne geçmek için Kürdistan genelinde sabit ve mobil internet hatları yeniden kesildi.

Kürdistan genelinde dün mobil ve sabit internet hatlarında yaşanan internet kesintisi 22.00 sularında sona ererken, sabah erken saatlerde yeniden kesinti başladı. Turkcell, Vodafone ve TürkTelekom internet hatları sabah saatleri itibariyle erişime kapalı. Sabit internet hatları da hizmet vermezken kesintiler dün sosyal medyada büyük tepki ile karşılanmıştı, hatlarını iptal etmek için binlerce kişi başvuru yapmıştı.

Kesintiyle tepkilerin önü alınmak isteniyor

İnternet kesintisinin hiçbir teknik ve altyapı sorunuyla alakalı olmadığı, kesintinin Amed’de (Diyarbakır) Büyükşehir Belediye Eşbaşkanları Gültan Kışanak ve Fırat Anlı’nın gözaltına alınmasından sonra yaşanması, tepki ve gösterilerin önüne geçmek için hükümetin talimatıyla yapıldığı kaydedildi. Kesintiyle, Diyarbakır’da olup bitenlerin kamuoyuna yansımaması, tepkinin oluşmaması ve halkın eyleme geçmemesinin amaçlandığı belirtildi. (DİHA)
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir