Kamu emekçileri; “OHAL ve KHK faşizmine teslim olmayacağız”

29 Ekim gecesi çıkarılan KHK’lerle binlerce KESK üyesi, akademisyen ve kamu emekçisinin ihraç edilmesi Dersim, Elazığ, Adana, Adıyaman, Van, Hakkari, Antalya, İzmir, Ankara, İstanbul’da protesto edildi.

İstanbul’da KESK üyeleri, Galatasaray’da buluştu. Kamu emekçileri sık sık, “Ne darbe ne OHAL, demokratik Türkiye”, “İşte sendika, işte KESK”, “Baskılar bizi yıldıramaz” sloganlarını atarken, oturma eylemi sırasında polis müdahale edeceği uyarısında bulundu. Polisin saldırı tehdidi altında açıklama yapan KESK MYK Üyesi Fatma Çetintaş, hükümete “Sizin gibi çok iktidar gördük. Bugünleri de aşacağız. Bizim veremeyeceğimiz tek bir hesap yok. Bir gün bütün bu yaptıklarınızın hesabını vereceksiniz” dedi. Çetiştaş, OHAL rejimine karşı mücadeleyi sonuna kadar sürdüreceklerini belirtti.

KESK İstanbul Şubeler Platformu Dönem Sözcüsü Sevtap Akdağ ise “Tüm bu yaşadıklarımızın adı darbedir, faşizmdir” dedi. Barış, demokratik eğitim ve iş güvencesi istedikleri için hedef tahtasına oturtulduklarını belirten Akdağ, “OHAL rejimine son verildi. ILO şartları sağlansın ve işten çıkartılan kamu çalışanları işe iade edilsin” dedi. Açıklamanın ardından kamu emekçileri dağıldı. (Kaynak: ETHA)

 
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir