Bolu F tipinde OHAL işkencesi

Bolu F Tipi Hapishanesi’nde Hüseyin Şahin isimli siyasi tutsak yaşadığı işkenceyi ailesine anlattı. İHD’ye başvuru yapan baba Şahin yaşananlardan hükümeti sorumlu tuttu, işkencenin sona ermesi için çağrıda bulundu.

Saray’ın ilan ettiği OHAL rejimiyle işkence ve tecrit uygulamalarının arttığı hapishanelerden her gün yeni hak gaspları ve saldırı haberleri geliyor.

Dihaber.org’un haberine göre; beş yılı aşkın süredir Bolu F Tipi Hapishanesi’nde bulunan Hüseyin Şahin isimli siyasi tutsak, maruz kaldığı işkenceyi ailesine anlattı.

İHD Batman Şubesi’ne başvuruda bulunan baba Cengiz Şahin, oğlunun uzun süredir işkence gördüğünü ve baskıya maruz kaldığını söyledi. Baba Şahin, “Oğlum 3 kişiyle bir odada kaldıklarını ve her gün birisinin hapishane yetkilileri tarafından koğuştan alınıp tek kişilik hücreye konulduğunu ve işkenceye maruz kaldığını bu nedenle de bir arkadaşlarının el parmağını kırıldığını anlattı. Ardından oğlum 8 kişi tarafından saatlerce işkenceye maruz bırakılmış” diye kaydetti.

İşkencenin sona ermesi için çağrıda bulunan baba Şahin, yaşananlardan hükümeti sorumlu tuttu. Şahin, İHD Batman Şubesi’ne girişimlerde bulunulması için başvuruda bulundu.
One thought on “Bolu F tipinde OHAL işkencesi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir