Cumhurbaşkanı Başdanışmanı: FETÖ’nün okullarını devralıyoruz

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Ayşen Gürcan, “Afrika’nın birçok yerinde var olan FETÖ’nün okullarını devralıyoruz, devralmaya kararlıyız. Hiçbir şekilde o okulların varlığının Türk adıyla anılmasını istemiyoruz.” dedi.

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Ayşen Gürcan, “Afrika’nın birçok yerinde var olan FETÖ’nün okullarını devralıyoruz, devralmaya kararlıyız. Hiçbir şekilde o okulların varlığının Türk adıyla anılmasını istemiyoruz.” dedi.

Maarif Vakfı“na ilişkin bilgiler veren Gürcan, vakfın “Türkiye’yi eğitim alanında da tüm dünyada temsil edecek bir kurum” olduğunu söyledi. “FETÖ’nün yıllardır kendisini yurt dışında Türkiye’nin temsilcisi olarak tanıttığını” vurgulayan Gürcan, “Maarif Vakfının çok önceden kurulması gereken bir vakıf olduğunu” öne sürdü.

Vakfın, devletin eğitim politikalarını dış ülkelerde yürüteceğine dikkati çeken Gürcan, şöyle devam etti:

“Maarif Vakfı ile 193 ülkede eğitim çalışmalarında bulunmak istiyoruz. Afrika’nın birçok yerinde var olan FETÖ’nün okullarını devralıyoruz, devralmaya kararlıyız. Hiçbir şekilde o okulların varlığının Türk adıyla anılmasını istemiyoruz. Türkiye Cumhuriyeti Devleti Maarif Vakfı Okulları şeklinde açmayı düşünüyoruz. Yeni kurulan bir vakıf gibi gözükse de idealleri büyük bir vakıftır. Vakıf sayesinde kendi insani değerlerimizi birçok ülkeye tanıtmak, kazandırmak istiyoruz. Türk olmanın insani değerlerini sağlayacak, kazandıracak eğitim modellerini gösterecek bir yapılanma. Çok güçlü bir yapılanmaya ihtiyacımız var. Yurt dışında çalışacak çok öğretmene ihtiyacımız var. Hemen görevlendirebiliriz.”

Başkanlık sistemine değinen Gürcan, şu anda “fiili bir başkanlık bir sisteminin olduğunu“, “Cumhurbaşkanının halk tarafından seçildiğini” söyledi. (Kaynak: Sol.Org)
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir