Demirtaş: Bizi rehin tutanlara en büyük cevabımız HDP’yi büyütmek olacak

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, tutuklu olduğu Edirne F Tipi Hapishanesi’nden gönderdiği mesajla HDP’lilere seslendi: “Bu rehine durumunun uzun sürmeyeceği bilinmelidir. Burada bizi hukuk dışı bir şekilde rehin almaya çalışan siyasi zihniyete en büyük cevabımız, HDP’yi büyütmek olacaktır.”

Edirne F Tipi Hapishanesi’nde tutuklu olan HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, dün görüş yaptığı ailesi aracılığıyla bir mesaj gönderdi.

Mesajında partililere seslenen Demirtaş, “Birlikte yürüttüğümüz zorlu siyasi mücadelede bir müddet zorunlu mekan değişikliği yapmak durumunda kaldık. Ancak mücadele kararlılığımız, moral ve coşkumuz her zamankinden daha yüksektir. Buna yürekten inanmanızı istiyorum” dedi.

HDP’nin bütün Türkiye halkları için biricik umut kaynağı olduğunu vurgulayan Demirtaş’ın mesajı şöyle:

“Özgürlük ve barış için halkın bize, bizim halka olan ihtiyaç ve bağlılığımız dört duvarla sınırlanamayacak kadar güçlü bir duygudur.

Bütün yoldaşlarımın, tarihin bize yüklediği bu erdemli sorumluluk ve görevi yerine getirmedeki tereddütsüz duruşu, benim buradaki moral kaynağımdır.

Bu rehine durumunun uzun sürmeyeceği bilinmelidir. Burada bizi hukuk dışı bir şekilde rehin almaya çalışan siyasi zihniyete en büyük cevabımız, HDP’yi büyütmek olacaktır.

Hepinize güveniyor ve inanıyorum. Hep birlikte daha büyük başarılara imza atacağımızdan emin olun.

Biz gayet iyi ve moralliyiz, sizler de öyle olun. Bütün çalışma arkadaşlarıma yürek dolusu selam ve sevgilerimi iletiyorum.

Dostlukla…”  (ETHA)
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir