Parkta spor yapan hamile kadın saldırıya uğradı

Manisa’nın Turgutlu ilçesinde dört aylık hamile olan Ebru Tireli 32 evinin yakınında bulunan bir parkta spor yaparken kimliği bilinmeyen bir erkeğin saldırısına uğradı. Tireli, saldırgan erkeğin yakalanıp hak ettiği cezayı almasını istedi.

Manisa’nın Turgutlu ilçesinde dört aylık hamile olan 32 yaşındaki Ebru Tireli, evinin yakınında bulunan bir parkta spor yaparken kimliği bilinmeyen bir erkeğin saldırısına uğradı. Kırmızı bir arabadan inen bir erkek, yürüyüş yapan Tireli’nin yanına gelen saldırgan erkek, “Bir daha burada yürüyüp, spor yapmayacaksın!” diye tehdit ederek, ayakkabısını çıkarıp vurmaya başladı. Yüzüne aldığı darbelerle yere düşen Tireli, karnındaki bebeğini korumak için saldırgandan özür dilemek zorunda kaldı.

‘HAMİLE OLDUĞUMU SÖYLEMEME RAĞMEN VURMAYA DEVAM ETTİ’

Tireli, yaşadıklarını şöyle anlattı: “Hamileyim ne olur vurma diyerek yalvardım, ne olduğunu anlamadım. Gözü dönmüş bir şekilde bana vurmaya devam etti. Yere düştüm, başımı kaldırıma vurdum, bu kez üzerime çıkıp, yüzüme vurmaya devam başladı… Hem küfür ediyor hem de vuruyordu. Sonra birden beni bırakıp kaçtı.”

Bir an için bebeğini kaybettiğini sanan Tireli, saldırının ardından eşini arayarak hastaneye gittiklerini belirtti. Tireli, “Hemen kontrol altına alındım, tek tesellimiz çocuğumuzun iyi durumda olması… Hamile olduğum için o parkta sürekli spor yapıyorum, zaman zaman kızım ile birlikte de o parka gidiyoruz, böyle bir şeye hiç rastlamadım. Üzerimde kapüşonlu bir mont vardı. Montumun her yeri kapalıydı. Erkek veya kadın olduğumun bile, ilk bakışta anlaşılması oldukça güçtü” dedi.

Tireli, saldırgan erkekten şikayetçi olacak, saldırganın bir an önce yakalanıp hak ettiği cezayı almasını istiyor.

Tireli’nin saldırıya uğraması sosyal medyada büyük tepkiye yol açtı. Twitter’da #EbruTireliYalnızDeğildir hashtagiyle saldırı karşısında tepki yükseldi. (ETHA)
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir