Vodafone Arena yakınlarında polise yönelik bombalı saldırı

Beşiktaş’taki Vodafone Arena Stadını’nın önünde iki patlama meydana geldi. Saldırının maçın ardından stadyumdan ayrılan çevik kuvvet otobüsüne yönelik olabileceği belirtiliyor. Bakan Soylu’nun açıklamasına göre, patlamada 20 polis yaralandı.

Beşiktaş’taki Vodafone Arena Stadını’nın çevresinde iki büyük patlama meydana geldi.

Beşiktaş-Bursaspor maçının ardından gerçekleşen patlamanın ardından silah sesleri duyuldu.

Olay yerine çok sayıda ambulans sevk edildi.

Şişli Etfal’de 30’dan fazla yaralının olduğu belirtildi!besiktas-patlama-2

Saldırının maçın ardından dağılan çevik kuvvet otobüsüne yönelik olabileceği belirtiliyor. Saldırının bomba yüklü araçla düzenlendiği ihtimali üzerinde duruluyor.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 20 yaralının olduğunu söyledi.

Soylu şunları söyledi: “”Maçın hemen çıkışında Bursaspor taraftarının dağıldığı çıkışta, taraftarlar dağıldıktan sonra çevik kuvvet polisimizin olduğu noktada bir bombalı araç olduğu değerlendiriliyor. 20’ye yakın yaralı var, şehit sayısı konusunda bir bilgimiz yok. İnşallah olmayacağını ümit ediyoruz. Yaralılar polis.”

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Başbakanlık tarafından İstanbul’da Vodafone Arena yakınında meydana gelen patlamaya ilişkin geçici yayın yasağı getirildiğini bildirdi.

Bursaspor, “Taraftarlarımızdan yaralı yok” dedi.

GÖRGÜ TANIKLARI ANLATTI

Candan Yıldız, isimli bir gazetecinin Twitter hesabından görgü tanıklarının görüşlerine yer verdiği videoda, Vodafone Arena’da çıktığını söyleyen bir kişi, “100’lerce yaralı var. Stadın çıkışında iki bomba art arda patladı” diyor. Görgü tanıkları, yaralılar arasında polislerin de olduğunu belirtiyor.

Lig TV Muhabiri Tuna Akdemir:”Vodafone Arena’da protokol tribünün önünde şu an araç yanıyor. TOMA ve itfaiye geldi. Olay sırasında bir polis otobüsü vardı. Şu an polis otobüsünün camları yok. Polislerin durumu iyi. 10 saniye içerisinde iki tane patlama sesi duyuldu. Daha sonra polis havaya ateş açtı. Önce patlama sesi duyduk. 10 saniye sonra bir patlama sesi daha oldu. Sonra polis ateş açmaya başladı.” dedi.

 
One thought on “Vodafone Arena yakınlarında polise yönelik bombalı saldırı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir