3’ü yine bir arada! yayınladıkları bildirinin adı da: İnsanlık düşmanı teröristler yenilecek

Yaklaşık iki yıldır AKP ve devlet eliyle veya göz yummasıyla gerçekleştirilen terör eylemleri yok sayılarak, Beşiktaş’ta 38 kişinin hayatını kaybettiği, 155 kişinin de yaralandığı saldırının ardından AKP, CHP ve MHP Meclis’te ortak bildiri okudu. Ve bildirinin adını da “İnsanlık düşmanı teröristler yenilecek” koydular

Beşiktaş-Bursaspor maçının bitiş düdüğünden yaklaşık bir buçuk saat sonra Vodafone Arena stadı yakınında çevik kuvvet ekiplerine iki farklı noktada bombalı saldırı düzenlenmişti.

Saldırılarda 38 kişi yaşamını yitirdi. Hayatını kaybedenlerin 30’u polis, yedisiyse sivil. Bir kişinin henüz kimliği belirlenemezken, saldırıda en az 155 kişi de yaralandı.

Saldırıyı henüz üstlenen olmazken hükümet, fail olarak PKK’yı işaret etmişti.

Birlik ve beraberlik vurgusu

Birlik ve beraberlik vurgusunun yapıldığı bildiride, Milletimiz müsterih olsun! İnsanlık düşmanlı teröristler yenilecek; aziz Türk milleti ve devleti muzaffer olacaktır. Millete kastetmeye kalkışan teröristler ya yok olacak ya da adalete hesap verecektir” ifadeleri kullanıldı.

Bildiride saldırı ‘vahşi’ diye nitelenirken, Bizler bu bildiriye imza atan siyasi parti grupları olarak; Devletimizin bekası ve sinesinden çıktığımız aziz milletimizin huzuru için terörle mücadelede güvenlik güçlerimizin sonuna kadar yanındayız” dendi.

Bildirinin altında AKP Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, CHP Grup Başkanvekili Engin Altay ve MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay’ın imzası bulunuyor.

Bildirinin tamamı şöyle:

“Dün İstanbul’da gerçekleştirilen hain saldırı, aziz Türk milletinin birliğine, bekasına ve bütünlüğüne yönelik vahşi bir terör saldırısıdır.

Bu saldırı ile hiçbir kutsalı tanımayan teröristler bir kez daha insanlık düşmanı terör yöntemlerini devreye sokmuşlardır.

Hangi terör örgütü olursa olsun, bu saldırıyı yapanlar bilsin ki; aziz milletimizin birlik ve beraberliği bozulmayacak, bilakis daha da güçlenecektir. Unutulmamalıdır ki hiçbir talep terörizme meşruiyet, teröriste masumiyete dayanak gösterilemez.

Terör hiçbir zaman Türkiye’yi teslim alamayacak ve aziz milletimizi yıldıramayacaktır. Zira kadim bir geçmişe sahip bu aziz millet, şanlı tarihi boyunca önüne çıkan birçok engeli birlik ve beraberliğini koruyarak, ortak aklı ve bilinci devreye sokarak bertaraf etmiştir.

Şanlı tarihimizden aldığımız bu güç ile, terör saldırıları karşısında millet olarak topyekün mücadele edeceğimizden ve birbirimize daha çok kenetleneceğimizden kimsenin şüphesi olmasın!

Teröre vereceğimiz en güzel cevap kardeşliğimizi daha da güçlendirmektir.

Daha önce PKK, DEAŞ, DHKP-C, FETÖ ve diğer terör örgütlerinin benzer şekilde yaptığı bu terör eylemleri karşısında millet olarak nasıl dik durduysak, nasıl terörün amacını boşa çıkarttıysak yine aynı şekilde çelikten bir irade ortaya koyacağız.

Geçmişte defalarca canlı bomba eylemlerine girişen ve masum insanları katleden, PKK ve DEAŞ gibi kanlı terör örgütlerinin ve onların arkasındaki güçlerin ve destekçilerinin milletimizin bu güçlü iradesi karşısında yok olacağı aşikârdır.

Milletimiz müsterih olsun! İnsanlık düşmanı teröristler yenilecek; aziz Türk milleti ve devleti muzaffer olacaktır. Millete kastetmeye kalkışan teröristler ya yok olacak ya da adalete hesap verecektir.

Bizler; acımızın ortak olduğunu ve her türlü siyasi düşünce farklılığını bir kenara koyarak bu derin acıyı paylaştığımızı, yüreğimizde hissettiğimizi özellikle ifade ediyoruz.

15 Temmuz’da milletimize ve onun iradesine karşı yapılan FETÖ darbe girişiminde ortaya koyduğumuz milli şuuru, bu terör saldırıları karşısında da göstereceğimizi aziz milletimizin dikkatine sunuyoruz.

Bizler bu bildiriye imza atan siyasi parti grupları olarak; Devletimizin bekası ve sinesinden çıktığımız aziz milletimizin huzuru için terörle mücadelede güvenlik güçlerimizin sonuna kadar yanındayız.

Bu terör saldırısı neticesinde şehit olan polislerimize ve vatandaşlarımıza Cenab-ı Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz.

Milletimizin başı sağ olsun.”

 
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir