HDP heyeti Şırnak’ta incelemelerde bulundu

Aralarında HDP’li vekiller Pervin Buldan, Mithat Sancar ve Lezgin Botan’ın bulunduğu heyet, Şırnak’ta esnafı ziyaret ederek, yıkımın yoğun olarak yaşandığı mahallelerde incelemelerde bulundu.

Şırnak’ta yasağın kısmi olarak kaldırılması ardından heyetlerin kente gerçekleştirdiği ziyaretler devam ediyor. Aralarında HDP Meclis Vekili ve HDP İstanbul Milletvekilli Pervin Buldan, vekiller Lezgin Botan ve Mithat Sancar’ın da bulunduğu heyet, HDP’li vekil Aycan İrmez ile HDP ve DBP ilçe ve belge örgütleri tarafından karşılandı.

Heyet, sabah erken saatlerde Gündoğdu Mahallesi’nin Uludere Caddesi üzerinde bulunan esnafı ziyaret ederek, programına başladı. Yıkım alanında bir yurttaşın vekillere, “Bizi yalnız bırakmayın” sözlerine Buldan, “Siz hiçbir zaman yalnız değilsiniz” diyerek karşılık verdi. Duygulu anlarında yaşandığı ziyarette, HDP heyeti halkla fotoğraf çekip sohbet etti.

Esnaf ziyaretinin ardından yıkımın yoğun olarak yaşandığı mahalleleri ziyaret eden heyet, bol bol not alıp yıkımı fotoğrafladı. Yaklaşık 3 saat süren ziyaretlerin ardından heyet, Şırnak Barosu ile görüşecek. (DİHABER)

 
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir