HDP PM toplandı

HDP PM, Anayasa değişiklik teklifi ve siyasal gelişmeleri değerlendirmek üzere toplantı. HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, Parti Meclisi toplantısına tutuklu bulunduğu Kandıra 1 Nolu Hapishanesi’nden mesaj gönderdi.

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Parti Meclisi’ni topladı.

AKP-MHP ortaklığıyla sunulan Anayasa değişiklik teklifini ve siyasal gelişmelerin değerlendirileceği toplantı HDP Genel Merkezi’nde gerçekleştiriliyor.

HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, Parti Meclisi toplantısına tutuklu bulunduğu Kandıra 1 Nolu Hapishanesi’nden mesaj gönderdi.

Figen Yüksekdağ’ın, Parti Meclisi toplantısına ilettiği mesajı:

OHAL karşıtı kampanyamızla korku imparatorluğunu dize getireceğiz

Değerli yoldaşlar,

Öncelikle halkımızı, PM’mizi, MYK’mızı, Meclis Grubumuzu ve bütün parti örgütümüzü en devrimci ve sıcak duygularımla selamlıyor, sevgilerimi gönderiyorum.

Haklarımızın ve partimizin bu zorlu süreçten de başarıyla çıkacağına inancım ve güvenim tamdır. Çünkü biz zorlukları, engelleri inancımızın sağlamlığı, irademizin gücüyle aşa aşa kendimizi var ettik ve bugünlere geldik. Her karanlık ve zorlu dönemden alnımızın akıyla, başımız dik, güçlenerek ve yenilenerek çıkmasını bildik.

Bizi hapsedebilirler ama demokrasi, özgürlük ve barış hayallerimizi, mücadelemizi hapsedemezler, engelleyemezler, yenemezler. Biz içerde olabiliriz, ama ideallerimiz ve düşüncelerimiz hayatın ve mücadelenin tam içinde, sokakta ve her yerde yaşamaya/yaşatılmaya, güçlenmeye, büyümeye devam ediyor ve edecek. Çünkü biz zulme, zorbalığa, faşist baskılara asla teslim olmayanlarız, sonuna kadar direnenleriz.

OHAL’e karşı direniş ve mücadele kampanyamızda herkese başarılar diliyorum. 7 Haziran ruhu ve seferberliğiyle yürüteceğimiz ve yürüttüğümüz bu kampanyanın hedeflerine ulaşacağına inancım da tamdır.

HDP, politik ve örgütsel gelişimde ve nitelik büyümesinde kampanyalar tarzıyla yol alma geleneğini kazanan ve büyük başarılara, zaferlere imza atmayı bilmiş bir partidir. 7 Haziran’da başardık, 1 Kasım’da başardık, şimdi de başaracağız. OHAL kampanyamız dar anlamda OHAL yasalarının ve KHK düzeninin son bulmasıyla sınırlı değildir. Bu mücadele ve direniş çizgisi, tam ve gerçek demokrasiyi, özgürlüğü kazanma davamızın yeni bir eşiği ve aşamasıdır. OHAL kampanyamızla faşist karanlığı yarıp geçeceğiz, korku imparatorluğunu dize getireceğiz. Halklarımızı aydınlığın coşkusu, sevinci ve mutluluğuyla mutlaka buluşturacağız. Bu uğurda ödediğimiz ve ödeyeceğiniz bedeller bizim için onurdur.

Umut yoldaşınız olsun. Mutlaka kazanacağız. Zafer bizimdir. HDP dimdik ayakta.

Saygı ve sevgilerimle.
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir