ESP: AKP barış için mücadele edenlere saldırıyor

ESP Genel Merkezi ve Ankara İl Örgütü, HDP’ye yapılan siyasi soykırım operasyonlarını kınadı. Yaşananlardan sorumlu olan AKP/Saray iktidarının, “intikam” söylemi ile barış için mücadele edenleri hedef aldığını kaydeden ESP, “Hepimiz HDP’liyiz” dedi.

Ezilenlerin Sosyalist Partisi (ESP) Genel Merkezi ve Ankara İl Örgütü, HDP’ye yönelik siyasi soykırım operasyonlarını protesto etti.

Yazılı açıklama yapan ESP Genel Merkezi, İstanbul, Ankara, Adana, Mersin, İzmir, Manisa’nın da aralarında olduğu birçok ilde HDP il ve ilçe yöneticilerine yönelik operasyonlar gerçekleştirildiğini ve 100’ü aşkın kişinin gözaltına alındığını hatırlattı.

HDP İstanbul İl Örgütü’nün, kimsenin olmadığı bir saatte basılarak adeta talan edildiğini kaydeden ESP, duvarlara Cizre’de, Sur’da, Nusaybin’de olduğu gibi intikam sloganlarının yazıldığını kaydetti.

Açıklamada, şunlar belirtildi: “Ölüm, acı ve gözyaşı üreten Saray/AKP iktidarı; sorumluluğunu gizlemek için daha önce benzerlerini defalarca kez gördüğümüz “intikam” çağrıları yapmakta, HDP bürolarını basarak demokratik siyaset alanları tasfiye edilmek istenmektedir. Kesintisiz saldırı, gözaltı, işkence ve tutuklama terörü ile başkanlığın yolu döşenmeye çalışılmaktadır. Fakat dün olduğu gibi bugünde HDP ve demokrasi güçleri bu saldırılar karşısında sinmeyecektir.

HDP’ye yönelik saldırılara karşı HDP’ye oy ve gönül vermiş halklarımızı, demokrasi güçlerini, HDP’yi savunmaya, sahip çıkmaya, dayanışmaya göstermeye, parti binalarını ziyaret etmeye çağırıyoruz.”

‘GÖZALTILAR DERHAL SERBEST BIRAKILMALI’

ESP Ankara İl Örgütü de, gözaltıları kınadı ve ekledi: “Kendi yönetim krizinde çırpınan AKP/Saray faşizmi yine kendisinin sorumluluğu olduğu saldırıların yönünü çarpıtarak barış, demokrasi ve özgürlük için mücadele edenleri hedef alıyor. HDP demokrasi ve onurlu bir barış için mücadele etmekten OHAL’de de vazgeçmemiştir. HDP barış ve demokrasi mücadelesinde yalnız değildir. Tüm barış ve demokrasi mücadelesinden yana olanlar HDP’ye kenetlenmeli, halkın iradesini yok sayma girişimini boşa çıkartmalıdır. Barışı savunan ve onu inşa etmeye çalışan HDP üye ve yöneticileri derhal serbest bırakılmalıdır.” (ETHA)
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir