HDK-A: HDP ve DBP’ye yönelik siyasi soykırıma hayır

HDK-A OHAL Komisyonu, HDP’ye yönelik siyasi soykırım operasyonlarını kınadı, Avrupa’da yaşayan tüm halkları, AKP diktatörlüğüne karşı sesini yükseltmeye çağırdı.

hdk-a-siyasi-soykirima-hayir

Halkların Demokratik Kongresi (HDK) Avrupa OHAL Komisyonu, HDP ve DBP’ye yönelik siyasi soykırım operasyonlarını kınadı.

Beşiktaş’ta yaşanan bombalı saldırının ardından bir kez daha HDP ve DBP’ye yönelik gözaltı operasyonlarının başladığı hatırlatılan açıklamada, 12 Aralık’ta birçok ilde yapılan eş zamanlı operasyonlarla 120’yi aşkın siyasetçinin gözaltına alındığı hatırlatıldı.

Açıklamada, “Ancak şunu hiç bir yoruma yer bırakmayacak şekilde söylemeliyiz ki; ister İstanbul’da Beşiktaş-Bursaspor maçında gerçekleşen bombalı eylem, isterse başkaca şiddet eylemlerinin ve tüm kaybedilen canların, bu savaşın tek sorumlusu faşist diktatör Erdoğan ve AKP’sidir” denildi.

AKP’nin, çözüm sürecini sürdürmek yerine, savaşı tercih ettiği kaydedilen açıklamada, 7 Haziran seçimlerinin ardından başlayan ve bugüne kadar süren gelişmelere dikkat çekildi.

Önümüzdeki birkaç içerisinde başkanlık için referandumun yapılacağına işaret edilen açıklamada, şunlar kaydedildi: “Referanduma ‘hayır’ diyecek ya da diyebilecek herkes Erdoğan-AKP diktatörlüğünün hedefinde olacaktır. Bu gerçeğin farkında olmak ve bu gidişata dur demek, Avrupa’da yaşayan Türkiyeli ve Kürdistanlı tüm halklarımızın, Erdoğan ve AKP diktatörlüğüne karşı çıkan kadın-erkek, genç-yaşlı, farklı inanç ve uluslardan biz göçmenlerin de görevi olduğunu asla unutmayalım.”

HDK-A OHAL Komisyonu, baskının, zulmün, sömürünün olmadığı, insana yaraşır bir dünyayı savunan Avrupa’nın değişik ülke ve kentlerinde yaşayan tüm halkları, AKP diktatörlüğünün kirli politikalarına, muhaliflere yönelik siyasi soykırım operasyonlarına karşı sesini yükseltmeye çağırdı. (ETHA)

hdk-a-siyasi-soykirima-hayir
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir