Konya’da polis baskınından sonra HDP binası ateşe verildi

Mersin ve Balıkesir’de HDP il ve çok sayıda ilçe binalarına eş zamanlı baskın düzenlendi. Balıkesir’deki aramaların ardından il ve ilçe eşbaşkanları gözaltına alındı. Baskın düzenlenen HDP Konya il örgütünde ise duvara “Geldik yoktunuz” diye yazıldı. 

Mersin Halkların Demokratik Partisi (HDP) il binası ve çok sayıda ilçe örgütüne polisler tarafından eş zamanlı baskın düzenlendi. Özel hareket polislerinin de eşlik ettiği operasyonda, il ve ilçe binalarında arama yapıldı.

Binaların çevresinde polis geniş güvenlik önlemi alırken, operasyon alanında ambulans bekletilmesi ise dikkat çekti. Binaların teras ve çatılarına özel hareket polislerinin konuşlandığı aramalar saatlerce sürdü. Aramada HDP Eş Genel Başkanları Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ’ın posterleri ile pankartlara el konulduğu öğrenildi. Tutulan tutanağın ardından polis ekipleri parti binalarından ayrılırken, aramalarda gözaltına alınan kimsenin olmadığı belirtildi.

BALIKESİR’DEKİ ARAMALARDA EŞBAŞKANLAR GÖZALTINA ALINDI

Halkların Demokrasi Partisi (HDP) Balıkesir il ve Ayvalık, Burhaniye, Bandırma ile Edremit ilçe binalarına eş zamanlı baskın yapıldı.

Binalarda yapılan aramalarından ardından HDP Balıkesir İl eşbaşkanları Cafer Sarıtepe ile Gülderen Kasap, Ayvalık İlçe eşbaşkanaları, Ömer Varil, Telli Işık, Bandırma İlçe eşbaşkanları Ali Bora, Nesibe Yöyler, Burhaniye İlçe Eşbaşkanı Zeynel Altan ve Edremit İlçe Eşbaşkanı Selinay Polat gözaltına alındı.

KONYA’DA HDP BİNASI ATEŞE VERİLDİ

HDP Konya il binasına da polis baskın gerçekleştirdi. Baskın sırasında duvarlara İstanbul HDP binasında olduğu gibi “Geldik yoktunuz” yazısı yazıldı. Camları kırılan il binasının duvarına ayrıca üç hilal çizilerek bina adeta kullanılamaz hale getirildi. Yapılan operasyonun ardından 300 kişilik bir grubun binaya saldırdığı ve ateşe verdiği belirtildi.
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir