Polisten liselilere tehdit: TEM’e götürürüz tırnaklarınızı sökerler

Keçiören İncirli Direniş Parkı’nda Erdal Eren anması yapmak isteyen LÖB’lüler, okul polisi ve idare tarafından, “Anma yapamazsınız. Sizi Terörle Mücadele Şube’ye götürürüz tırnaklarınızı sökerler” diye tehdit edildi.

Ankara Liseli Öğrenci Birliği’nin (LÖB), Keçiören İncirli Direniş Parkı’nda yapacağı Erdal Eren anması, polis ve okul idaresi tarafından engellendi.

Açıklama yapan LÖB, sabah ilk derste, okul polisi ve idarecilerin, iki kadın öğrenciyi sınıflarından çıkararak, yönetim odasına götürdükleri ve tehdit ettiklerini açıkladı.

Anma yapmamaları yönünde okul idaresi ve polisler tarafından tehdit edilen kadınların, “Erdal Eren anmasının okul ile bir alakası yok, anma dışarıda yapılacak” dedikleri kaydedildi. Eren’e hareket eden polislerin, diğer öğrencilerin de duyacağı biçimde kadınları, “Anma yapamazsınız. Sizi Terörle Mücadele Şube’ye götürürüz tırnaklarınızı sökerler” tehdit ettikleri kaydedildi.

LÖB şöyle belirtti: “Ne idare baskınız ne de polisiniz bizleri yıldıramayacak! Erdal Eren’i anmak suç değil onurdur. Bizler bu onuru en yüce şekilde yaşatacak, sizlerse tarihinizden duyduğunuz utançta boğulacaksınız! ” (ETHA)
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir