Erdoğan’dan muhalefete açık tehdit, taraftarlarına iç savaş çağrısı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Teröre karşı milli seferlik başlatıyorum” dedi, ardından halka ve muhtarları ihbarcılık talimatı verdi, polise, “Yetkinizi sonuna kadar kullanın” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 32. kez muhtarları bir araya topladı, muhtarlara “Hangi evde kim var, kim yok bunu emniyete bildirmelisiniz” talimatını verdi. Polise, “Yetkilerinizi sonuna kadar kullanmaktan çekinmeyin” dedi. Halkı da ihbarcılığa davet etti.

“PKK’ye yönelik operasyon” adı altında Kürt kurumlarına yapılan siyasi operasyonlarda 40 bini aşkın kişinin gözaltına alındığını, bunlardan 10 bin 500 kişinin tutuklandığını belirten Erdoğan, “FETÖ operasyonları”nda ise 40 bini aşkın kişinin tutuklandığını söyledi.

“Tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet” vurgusunu sık sık yapan Erdoğan, “Vatanımızın bir karış toprağına göz dikenin gözünü çıkarmak bizim namus borcumuz” dedi.

Erdoğan, “Tweet’lerle, mweetlerle bize yollama yapanlar bilsinler ki bunun bedelini her an ödeyecektir” diyerek sosyal medya kullanıcılarını tehdit etti.

Muhalefeti açık bir şekilde tehdit eden Erdoğan, taraftarlarına iç savaş çağrısı yaptı.

Erdoğan şunları söyledi: “Artık savunmada kalma imkanına da sahip değiliz. Madem ki bize terör örgütleri üzerinden tarihimizin en büyük saldırıları yapılıyor, öyleyse bize misliyle yanıt vermek düşüyor.

Mücadeleyi sadece kurumlara, güvenlik güçlerine bırakamayız” diyen Erdoğan, “Teröre milli seferberlik” ilan ettiğini duyurdu.

Erdoğan, “Buradan bütün vatandaşlarıma sesleniyorum. Anayasamızın 104’üncü maddesine göre Türkiye Cumhuriyeti devletinin başı olarak PKK’sıyla FETO’suyla, DEAŞ ile adı, söylemi, yöntemi ne olursa olsun bütün terör örgütlerine karşı milli seferberlik ilan ediyorum. Her kim bu örgütlerin elemanlarıyla ilgili malumat sahibi olursa güvenlik güçlerimize haber vermelidir. Her terörist 80 milyonun tamamının düşmanıdır” diye konuştu.

Polise de seslenen Erdoğan, “Terör örgütlerinin faaliyetlerine karşı devletiniz de milletiniz de sizin yanınızdadır. Yetkilerinizi kullanmaktan asla çekinmeyin. Kanunların el verdiği en ağır en sert bir biçimde mücadele etmenizi istiyorum” dedi.

Erdoğan, muhtarların da ihbarda bulunmalarını “Muhtarlarımıza da görev düşüyor. Hangi evde kim var kim yok bunu bilmelisiniz. Zaten bir muhtar bunu bilmiyorsa görevini tam olarak yapamıyordur. Bunlar güvenlik güçlerine bildirilmelidir” sözleriyle istedi. (ETHA)

 
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir