HDP Genel Merkezi’ne silahlı saldırı – YENİLENDİ

Ankara’da HDP Genel Merkezi’ne pompalı tüfekle saldırı düzenlendi. Saldırı nedeniyle binada maddi hasar oluştu.

AKP/Saray rejimi tarafından hedef haline getirilen HDP’ye yönelik saldırılara bir yenisi eklendi.

HDP genel merkez binası gece saatlerinde silahlı saldırıya uğradı.

Saat 22:22 sıralarında ticari bir taksi ile bina önüne gelen saldırgan, pompalı tüfekle bina girişinde 4 el ateş etti. Ardından tüfeğini yere atıp, ellerini havala kaldırdı, polise teslim oldu.

Yaralananın olmadığı saldırıda, binanın girişinde hafif hasar oluştu.

Genel merkez binasına bu saldırı gerçekleşirken, binaya çıkan sokağın giriş ve çıkışlarıyla bina girişinde 24 saat polislerin nöbet tutmasına rağmen saldırının gerçekleşmesi dikkat çekti.

HDP’den yapılan ilk açıklamada, binaya 4 el ateş açıldığı belirtilerek, “İl-ilçe binalarımıza, Genel Merkezimize dönük saldırıların azmettiricisi, intikam yemini eden ve seferberlik çağrıları yapan yetkililerdir” denildi.

Saldırıya ilişkin HDP’den açıklama geldi.

Azmettirenleri kınıyoruz

Bu akşam saat 22:20 civarında A. T. G. isimli bir saldırgan, ticari bir taksi ile Genel Merkezimizin önüne gelmiş, araçtan inip kapının önüne geldiğinde montunun içerisinden pompalı tüfeğini çıkarıp 4 el ateş etmiştir. Daha sonra tüfeğini yere atıp ellerini kaldırarak polise teslim olmuştur.

Yaralananın olmadığı saldırıda Genel Merkez binamız hafif zarar görmüştür.

İl-ilçe binalarımıza ve son olarak da Genel Merkezimize yönelik bu saldırıların azmettiricisi, ‘intikam’ çığlıkları atan, kolluk kuvvetlerine ‘merhametsiz olun’ diyen, hiçbir hukuka dayanmadan ‘milli seferberlik’ ilan eden, her gün partimizi hedef gösteren iktidar mensuplarıdır.

İktidar bu tutumu ile HDP’ye yönelik bir algı operasyonu sürdürmektedir. Türkiye’nin dış ve iç politikasındaki kendi hatalarını ve fiyaskolarını örtmek için çabalamaktadır. ‘Ya başkanlık ya kaos’ anlayışı toplumu ve ülkeyi adım adım bir felaket girdabına sürüklemektedir.

HDP’yi demokratik siyasetten tasfiye etme çabalarına karşılık bizler demokratik siyasette güçlü bir şekilde ısrar ediyoruz. Sorunlarımızı demokratik siyasetle, diyalog ve müzakereyle çözme konusundaki tutumumuzda kararlıyız.

Ne bu saldırılar ne de algı operasyonları bizleri demokratik siyaset yolumuzdan, bu konudaki kararlı ve ilkeli tutumumuzdan vazgeçiremeyecektir.
Halkların Demokratik Partisi
Merkez Yürütme Kurulu
15 Aralık 2016 

 

hdp-merkez-saldiri-1

 

hdp-merkez-saldiri-2

 

hdp-merkez-saldiri-3

 

 
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir