KAPI KAPI DOLAŞILACAK

Kampanyanın Türkiye’deki örgütlü yapılara, bireylere birlikte eylem çağrısı niteliğinde olduğunu dile getiren Hamzaoğlu, kampanyayı kapı kapı dolaşarak, kadınlara, gençlere, emekçilere, yaşlılara, yoksullara, işsizlere, emekçilere, hem kurumsal olarak hem de tek tek ulaşarak yürüteceklerini dile getirdi.

‘OHAL’E KARŞI BİRLİKTE MÜCADELE’

Çalışmalarına basın toplantısının ardından başladıklarını vurgulayan Hamzaoğlu, “Türkiye’de çok önemli bir sansür mekanizması kuruldu. Yaptıklarımızı, düşüncelerimizi açıklamak, yaygınlaştırmak oldukça zorlaştı. Öncelikle böyle bir kampanyanın OHAL’e karşı birlikte mücadeleyi için bir kampanyanın başladığını herkes tarafından bilinmesini sağlamamız gerekiyor. Bunu yaparken de OHAL ile neyi yaptıklarını, OHAL’in amacının ne olduğunu ve niçin OHAL’e karşı birlikte mücadele etmemiz gerektiğini anlatmaya çalışıyoruz” diye konuştu. Hamzaoğlu, umudu ve özgürlüğü simgesi olduğu için tercih ettikleri mavi renginde fularları OHAL’e son vermek için takacaklarını söyledi.

‘SESSİZLİĞİMİZE SES VERECEĞİZ’

Kampanya süresince mavi fular, şal takacaklarını ifade eden Hamzaoğlu, şu çağrıda bulundu: “Herkesi mavi fular ile dolaşmaya davet ediyoruz. Umut ve özgürlük talebi için mavi fular ile ‘OHAL’e son verelim’ diyoruz. Böylece hepimiz sessizliğimize ses vereceğiz. Türkiye’yi sessizlikten çıkartıp, yine dostluk için, barış, adalet ve özgürlük için seslerin yükseldiği bir ülkeye dönüştüreceğiz.” (DİHABER)

OHAL’e karşı ‘Son Verelim’ kampanyası başlatıldı