Kerestecioğlu: Kimse bizi demokratik siyasetten vazgeçiremeyecek

HDP Genel Merkezi’ne yapılan silahlı saldırıya ilişkin Meclis’te konuşan HDP Grup Başkanvekili Filiz Kerestecioğlu, “Bizi demokratik siyasetten kimsenin vazgeçiremeyeceğini de yüksek sesle söylemek istiyorum.” dedi.

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Grup Başkanvekili Filiz Kerestecioğlu, HDP Genel Merkezi’ne yapılan silahlı saldırıyı Meclis’te gündeme getirdi.

Bütçe görüşmeleri sırasında söz alan Kerestecioğlu, “Bir saldırgan pompalı tüfekle genel merkezimize dört el ateş etmiş, daha sonra, sivil polis olduğunu söyleyen kişilerce teslim alınmış.” dedi.

Kerestecioğlu, konuşmasının devamında şu ifadeleri kullandı:

“Biz artık bunun bir sonu olması gerektiğini ve bu sonun da ancak gerçekten hükümet, iktidar edenler tarafından yapılacak itidal ve barış çağrılarıyla olabileceğini düşünüyoruz. Çünkü partimizin bu denli kriminalize edilmesi, her gün nereden alınacağı belli olmayacak şekilde bir milletvekilimizin gözaltına alınması, yüzlerce parti yöneticimizin gözaltına alınması, silahlı saldırıların başlaması; ‘bizim tarihimizde çok iyi bildiğimiz siyasi cinayetleri mi getirecektir acaba’ sorusunu düşündürtüyor. Bunu önleyecek olan, itidal sağlayacak olan, bu ülkede yaşayan bütün vatandaşların yaşam hakkını sağlayacak olan hükümettir, iktidardır; intikam ve seferberlik çağrıları değildir. İster polis olsun, ister sivil vatandaş olsun, kim olursa olsun, ölmek değil yaşama isteği vardır.”

HDP’ye yönelik saldırıları kınayan Kerestecioğlu, “Bizi demokratik siyasetten kimsenin vazgeçiremeyeceğini de yüksek sesle söylemek istiyorum.” diye konuştu. (ETHA)
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir