HDP’den açıklama: Saldırıları önlemeyenler provokasyona fırsat veriyor

HDP birçok kent ve ilçede binalarına yönelik saldırılarla ilgili bilgi notu paylaştı. Yetkililerin kendilerine yanıt vermek için telefonlara çıkmadığını belirten HDP, “Bu saldırıları önlemeye yönelik tedbir almayanlar bu provokasyonlara fırsat veriyorlar” uyarısında bulundu.

HDP Genel Merkezi resmi twitter ve facebook hesaplarından saldırılarla ilgili bilgi notu paylaşıldı. HDP açıklamasında “Bu gece partimize İstanbul Beykoz, Bayrampaşa, Eyüp, Beylikdüzü, Bağcılar, Üsküdar ve Kartal’da; Erzincan’da; Ankara Yenimahalle’de; Çanakkale’de, Kocaeli Darıca’da ve birçok yerde saldırılar oldu” duyurusu yapıldı. Yetkililerin telefonlara çıkmadığını duyuran HDP, “Yetkililerin telefonlarımıza çıkmamaları, saldırganların kimler tarafından himaye ve teşvik edildiklerini gösteriyor. Bu saldırıları önlemeye yönelik tedbir almayanlar bu provokasyonlara fırsat veriyorlar” dedi.

Saldırılara rağmen partisine sahip çıkanlara tedbirli davranmaları uyarısında bulunan HDP, “Bu saldırılara rağmen partisine sahip çıkan, direncini kırmayan halkımıza ve yöneticilerimize dayanışma ve destek mesajlarımızı gönderiyor, tedbirli davranmalarını önemle iletiyoruz” dedi. (ETHA)
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir